Formula 1 boss Bernijs Eklstons jau tuvākajā laikā Vācijā var tikt apsūdzēts par iespējamu kukuļdošanu.

“Autoweek” ziņo, ka kukuļdošanas skandāls saistīts ar bijušo baņķieri Džerardu Gribovski, kurš 2006.gadā pārstāvēja “BayernLB” un pārraudzīja šīs bankas Formula 1 akciju pārdošanu “CVC Capital Partners”, kuri tagad ir lielākie F1 akciju turētāji.

Tiek ziņots, ka Gribovskis jau ir atzinies par to, ka saņēmis 44 miljonu ASV dolāru maksājumu no Eklstona laikā, kad bijis “Bayern Landesbank” izpilddirektors. Maksājums bijis domāts, lai Gribovskis nedalītos informācijā par Formula 1 finansu lietām ar Lielbritānijas institūcijām, kas visdrīzāk varētu novest pie izmeklēšanas par nodokļu nemaksāšanu. Gribovskis tagad ir sniedzis liecību apmaiņā pret samazinātu soda mēru.

Pirms septiņiem mēnešiem Eklstons liecināja, ka gadījumā, ja Gribovskis būtu ziņojis Lielbritānijas iestādēm par visām finansu detaļām, FOM būtu jāsamaksā nodokļos līdz pat 3 miljardiem ASV dolāru. Tagad “Autoweek” raksta, ka tagad visdrīzāk tiks parakstīts Eklstona aresta orderis ar starptautiskās izdošanas pieprasījumu. Ja F1 boss tiks apsūdzēts un notiesāts kukuļdošanā, viņam draudz līdz pat 10 gadu cietumsods.

1 KOMENTĀRS

 1. Pricipā tas jau sen bija zināms, ka Bernijs optimizē naudas plūsmu par labu savai kabatai un padalās tikai ar pietuvinātiem cilvēkiem. Domāju, ka visas komandas to zināja, tikai pašas no arābiem un citiem saņēma tādus ciparus, ka maz neliekas, tāpēc īpaši protesti nebija. Acīm redzot kāds apbižotais civilizētajā pasaulē nebija mierā.

 2. nu eksistee arii cita notikusaa interpretaacija un turpmaako notikumu prognoze – ka bernijs *VAR* iesuudzeet Herr Gribowski

  Viss funs jau ir deel taa, ka dotais Herrs no bernija sanjemto keshu iebaaza ‘aarzemju bankaa’, izvairoties no bundes- un Bavaarijas vieteejiem nodokljiem. Ja Gribowski nonaaca iespeejamaa ‘interesu konfliktaa’, bernija keshu pienjemdams, taa ir vina personiiga probleema.

  var neticeet man, bet parasti shis websaits reportee preciizi liidziiga rakstura infu – http://pitpass.com/46588-Ecclestone-says-he-may-sue-Gribkowsky

  Jautaajums Autoram – kas/kurs konkreeti to bernija aresta orderi prasiss un kas parakstiis? Un par kaadu nodariijumu (kuras valsts KK kurs pants/panti)??

   • Aldi, paldies par izraaddito uzticiibu, bet laikam jau nesanaaks soreiz.

    Fakti ko vareeju sagraabsttiit –

    Autoweek.com, 22. juunijaa –
    “..Sewarion Kirkitadze, a German legal consultant, told the Bild newspaper, “Bernie Ecclestone should expect the [the state prosecutor] to prepare an international arrest warrant and an extradition request. Ultimately he could face a prison sentence of up to 10 years.”

    Read more: http://www.autoweek.com/article/20120622/f1/120629933#ixzz1yucS4KoX ..”

    liidz shim par taadu personiibu nebiju dzirdeejis neko, mazliet paguugleejot, saraku, ka Seva Kirkitadze ir vislabaak paziistams kaa vaacu TV seriaalu aktieris, un ka pasam kaham ir bijusas dazhas ar Bavaarijas lokaalo Temiidu..

    Un te ir tai pat dienaa publiceets Pitpass raxts, ko aiz visiem viikenda notikumiem biju palaidis garaam – http://www.pitpass.com/fes_php/pitpass_news_item.php?fes_art_id=46590

    Taa pamatdoma ir (bernija advokaatu versija, ja esam preciizi), ka Herr Gribkowska lietas spriedums nekaadaa veidaa nevar tapt lietots kaa jelkaads precedents pret misteru Bernardu Chaarlzu Eklstonu, jo peedeejais tai bavaarieshu procesaa ir figureejis tikai un vieniigi kaa liecinieks. Citiem vaardiem, ja bavaarijas prokurators negrib galiigi izblameeties, pirms oiropola extradiicijas orderi prasiit (ja ticam augstaak mineetajam kaham), ir jaauzcep jauna kriminaallieta praktiski no nulles. Un tas prasiis mazliett vairaak laika, nekaa vienu papiiru parakstiit..

 3. Gan jau atmāzēsies. Pārāk grūti ir pierādīt šādas finanšu mahinācijas un pārāk labas pazīšanās augstās aprindās ir šim alkatīgajam večukam.
  Bet būtu jautri, ja opim nāktos pasēdēt uz lāviņas. Viņa gadījumā 10 gadi = mūža ieslodzījums 😀

  • i ‘maazeeties’ nevajadzees.

   chiks vien iznaaks no taas visas ‘lietas’.

   Ja vaacu bankieris iedomaajaas nodokljus nesamaksaat, naudu ‘nosleepjot’ Austrijaa (!), tad nu taa laikam ir vinja personiiga probleema

  • Austin – par velti to krabi aizstāvi, jo viņš drā… visus, kas kustas. Viņš ar F1 lietām strādā tādā pat veidā kā mūsu Latvijas oligarhi ar ofšoriem. Ja nu vienīgi nevienu neatšauj, bet apkrāpj tāpat. Ja vajag konkrēti – ir diezgan liela pārliecība, ka strādā daudz ar kreiso naudu un atskaitēs visu neuzrāda.

   • es neaizstaavu krabi nekaadaa veidaa, meegjinu vien apraadiit, ka ‘avots’, no kura naacis apgalvojums par to, ka bernijam laiks pie slavenajiem Londonas skroderiem pasuutiit sev uz auguma shuutu katordznieka frenci, nav pats diez ko uzticams, un ka viss shis staasts izskataas peec dzeltenas preses piiles