Foto: Aldis Putniņš

Nelsons Pikē juniors nepiekrīt, ka Romēna Grožāna panākumi 2012.gada sezonā ir “fenomens” un uzskata, ka drīzāk tas saistīts ar veiksmi.

Jāatgādina, ka Nelsons Pikē juniors tika atlaists no “Renault” komandas 2009.gada sezonas vidū, kad izcēlās crashgate skandāls par 2008.gada Singapūras GP. Pikē vietā “Renault” komandas formulā sēdās tieši Grožāns, tomēr arī francūzis pēc sezonas beigām tika atlaists un vēlāk komanda nonāca Ērika Buljē pārvaldībā.

Otrais Grožāna piegājiens jau zem “Lotus” karoga ir izrādījies krietni veiksmīgāks, jo francūzis ir nopelnījis trīs goda pjedestālus un kvalifikācijā regulāri spēj būt ātrāks par komandas biedru Kimi Raikonenu. Tomēr Pikē uzskata, ka Grožāna panākumi ir tikai pateicoties lieliskai “Lotus” formulai un gadījumā, ja ar šo formulu brauktu Fernando Alonso, viņš bez pūlēm kļūtu par pasaules čempionu.

“Ja Alonso būtu tajā komandā, viņš ar to mašīnu izcīnītu čempiona titulu,” paziņoja Nelsons Pikē, kurš pietiekami veiksmīgi turpina karjeru ASV – NASCAR sēriju zemākajās klasēs. “Protams, Grožāns ir uzlabojis savu sniegumu, bet es neredzu tur nekā fenomenāla. Vismaz salīdzinot ar Alonso.”

“Viņam paveicās, ka pēc izkrišanas no F1 viņam izdevās aizvadīt labu sezonu GP2, atrast sponsoru un atgriezties F1 kā maksas pilotam,” turpināja Pikē intervijā TotalRace. “Lietas nostājās pareizā vietā un pareizā laikā viņa karjerā viss sakrita pareizos plauktiņos. Turklāt viņam ļoti paveicās atgriezties labā mašīnā un kopā ar komandas biedru, kas nav labākajā kondīcijā.”

Tostarp pats Nelsons Pikē juniors iepriekšējās nedēļas nogalē kļuva par pirmo brazīlieti, kuram izdevies uzvarēt “NASCAR Camping World Truck” sēriju sacīkstē. Tas notika “Michigan International Speedway” ovālā pie “Turner Motorsports Chevrolet” stūres. Pēc šīs uzvaras Pikē juniors sēriju kopvērtējumā atrodas astotajā pozīcijā.

1 KOMENTĀRS

  1. pilnīgi garām viņš pukst… tieši Grožānu izpiļīja no Reno tapēc ka nespēja rezultātos iebraukt ar ciešamu auto… a tagad ar reāli ceturto spēcīgāko komandu brauc gandrīz kā Kimi.. un atceroties ka Kimi brauca pēdējā sezonā sliktāk par Masu un redzot kur Masa ir kopvērtējumā.. nu man jau šķiet sniegums ir tuvu fenomenālam, nebūtu tās lažošanas pirmajos apļos tad to4 fenomenāla veiksme 😉

  2. Daļēji piekrītu Pikē, jo nekā fenomenāla nav Grožāna sniegumā – stulbas kļūdas, sacīkstē nav diži ātrs…
    Pareizi saka, ka paveicās ar labu auto un Kimi, kurš atgriezies pēc prombūšanas un nav vēl atguvis formu.

  3. vairs ilgi nav jaagaida kad Grozhaans saaks regulaari uzvareet Kimsteru. un kas zin, varbuut arii ciiniisies par chempiona titulu jaunajaa highTec turbo-motoru eeraa. pirmajaa turbo eeraa Renualt dzineeji bija ljoti labi.

  4. Tā jau arī, ka Grožāna sniegumā “nav nekā fenomenāla”. Ja kāda jaunā pilota pirmās sezonas sniegumu pēdējā F1 desmitgadē vispār šādi var dēvēt, tad varbūt vienīgi Luisa Hamiltona uznāciens 2007. gadā. Jā, pat neraugoties uz to, ka Makiem bija izspiegotais pārsvars un komanda strādāja uz Luisu.