Šokējošu paziņojumu pirmdien izplatīja “Ford” rūpnīca – šīs sezonas beigās tā plāno aiziet no pasaules rallija čempionāta.

“Ford” no WRC gan aiziet tikai daļēji, jo oficiālajā paziņojumā minēts, ka kompānija neturpinās dalību kā sponsors, taču tās sadarbības partneri “M-Sport”, kas jau kopš 1997. gada ir oficiālā “Ford” komanda, turpinās “Fiesta WRC” mašīnu attīstīšanu, dalību visos posmos, kā arī cīņu par tituliem. Tiesa, nu jau bez “Ford” rūpnīcas atbalsta.

“Ford” komanda pēdējo reizi pievienojās WRC jau pieminētajā 1997. gadā, taču čempionātā startējusi arī agrāk. Savā vēsturē komandai izdevies iegūt divus titulus pilotu vērtējumā (Bjorns Valdegārds un Āri Vatanens), kā arī trīs reizes triumfēt ražotāju ieskaitē, pēdējo reizi 2007. gadā. Atsevišķos posmos izcīnītas 76 uzvaras.

Nesen par aiziešanu no WRC paziņoja arī “Mini”, kas tikai šogad aizvada pirmo pilno sezonu čempionātā, taču arī “John Cooper Works WRC” automašīnas mēs nākamgad sacīkstēs redzēsim, ja kāda komanda nolems tās izmantot privāti. Dalību 2013. gada sezonai no rūpnīcu vienībām šobrīd ir apstiprinājuši tikai “Citroen” un jaunpienācēji “Volkswagen”.

Savukārt 2014. gadā WRC plāno atgriezties “Toyota” un “Hyundai”.