Foto: Aldis Putniņš

Pirmās formulas pasaules čempionāta vadītājs Bērnijs Eklstouns gatavs sadarboties ar Vācijas izmeklētājiem kādā kukuļošanas lietā, lai izvairītos no apsūdzību izvirzīšanas viņam pašam, apgalvo laikraksts “Sueddeutsche Zeitung”, ziņo portāls “DELFI”.

“F1LV

Eklstouns, kurš ir sacensību īpašnieku firmas CVC izpildkomitejas vadītājs, tiek turēts aizdomās par 44 miljonu dolāru (23,8 miljonu latu) liela kukuļa došanu bijušajam Vācijas baņķierim Gerhardam Gribkovskim, kad CVC 2006. un 2007.gadā iegādājās F-1 čempionātu.

Minhenes reģionālā tiesa jūnijā atzina Gribkovski par vainīgu kukuļņemšanā, piemērojot viņam astoņu ar pusi gadu cietumsodu. Pats Gribkovskis pirms tam atzina savu vainu, apgalvojot, ka kukuli saņēmis tieši no Eklstouna.

Laikraksts apgalvo, ka pats Eklstouns izmeklētājiem atzinies kukuļdošanā, uzsverot, ka viņam nebija citas izejas, jo Gribkovskis draudējis ar Eklstouna šantažēšanu.

F-1 vadītājs tagad apņēmies pilnībā sadarboties ar izmeklētājiem, apmaiņā pret ko viņam netiks izvirzītas apsūdzības.

Tikmēr Vācijas valstij piederošā “BayernLB” banka, kuru nozieguma izdarīšanas laikā pārstāvēja Gribkovskis, no Eklstouna pieprasa kompensāciju 400 miljonu eiro (281 miljona latu) apmērā.

Eklstouns F-1 čempionāta vadītājs ir kopš 1971.gada un šajā amatā pavadījis jau vairāk nekā 40 gadus.

1 KOMENTĀRS

 1. a lativja te cikst pa 10 000 kukulosanu, vacija normalas summas apgrozas 😀

  Bet tur interesanti vienam mazags sods j o tas nodod otru, otram nav sods jo tas nodo treso un tresajam noteikti ka ari nebus sods jo tas nodos ceturto 😀

 2. īstenībā baigais nazis tas Bernijs – intervijās tāds naivs, jauks mazs Vectēttiņš a kas par KRAMPI !!!, a? cepure nost Bernija priekšā. A visa tā bulciņu dalīšana vai prasīšana, tā – normāls lielais bizness

 3. tā kā nekādi turpinājumi globālajā presē nav sekojuši šai F1.LV publikācijai, imho šī bernija kukuļošanas lieta ir čiks.

  Īss pārstāsts par notikušo:

  1) Herr Gribkowski aiz gardīnēm nobāza Bavārijas suverēnās valsts prokuratori par nodokļu nemaksāšanu – no bernija saņemtie miljoni bija pārskaitīti uz austrīķeru banku un bavāriešu VID-am nebija uzrādīti
  2) tad izrādījās, ka arī herra darbadevējs, Bavārijas banka, nav informēts par šo transakciju, lai gan pienāktos, un cik saprotams, arī darbadevējs piemieta kaut ko pie prokuratoru apsūdzības raxta.
  3) apgalvojums, ka no bernija saņemtie miljoni ir ‘kukulis’, nāk no paša herra mutes, acīmredzot viņam ir ticis solīts izmeklēšanas un/vai tiesas laikā, ka ‘labprātīgi’ atzīstoties kukuļņemšanā no bernija, tiks samazināts herra uzturēšanās laiks aiz gardīnēm
  4) pilnīgi un galīgi nav saprotams it nevienam, kādā nolūkā tas ‘kukulis’ varētu tapis dots herram Gribkowski. Bavāriešu banka, kuras pārvaldīšanā, iepriekšējā īpašnieka bankrota dēļ bija nonākusi F1 ‘komerctiesību’ akciju kontrolpakete, no tās pašreizējā īpašnieka CVC iekasēja vairākkārtīgi lielāku summu nekā cerēja visrožainākajos sapņos, un ne par kādu apzināti ļaunprātīgu pārdošanas vērtības samazināšanu nevar būt nekāda runa, tas ir opiciāli atzīts un zolīdu auditoru kantoru apakšāparaxtīts fakc.
  5) pēc bernija versijas, maksāts tika, jo herr gribkowski draudēja izplatīt nepatiesas ziņas par bernija it kā turpinošos kontoli pār paša’ģimenes trestu’ Bambino, kas neesot patiesība, bet lai izvairītos no gemoroja ar paša dzimtās zemes vid-u, bernijs izlēmis maksāt herram.
  6) vēl viena nemazsvarīga detaļa ir, ka CVC, F1 ‘akcijas’ pērkot no bavāriešu bankas, pieprasīja garantiju, ka visa F1 grāmatvedība ir labā kārtībā. Banka to negribēja/nevarēja garantēt, un tad bernijs esot garantiju devis personīgi, un vēlāk, kad CVC darījums tapis noticis fakc, par šo bernija pakalpojumu bavāriešu banka esot viņam pārskaitījusi kaut kādu komisijas naudu, apmēram salīdzināmu pēc lieluma ar to, ko herrs G. mēģināja noslēpt no dzimtā Bavārijas VID-a Austrijā.. Arī šo komisijas naudas maksāšanu esot vētījuši auditori, un atkal, nekā apšaubāma ne pašā faktā, ne komisijas naudas apjomā nav atraduši.

  Last but not least – bavārijas pavalstniekam, pašam esot banķierim pēc profesijas, sadomāt saņemt kukuļu naudu Austrijas bankā, tas nerīmējas ne ar kādu loģiku un/vai veselo saprātu.

  Morāle – ne viss šai stāstā ir darīts publikai zināms.