Foto: Red Bull/Getty

F1 komandas izmanto savas video kameras, lai fiksētu dažādu tehnisko elementu darbību.

“F1LV

Tie Formula 1 līdzjutēji, kas skatās ne tikai sacīkstes un kvalifikāciju, bet arī treniņus, būs ievērojuši, ka piektdienā komandām ir atļauts uz formulām izmantot dažādus savāda izskata mērinstrumentus, kurus jūs nekas neieraudzīsiet sacīkstēs. Vairākas komandas šajā sezonā ir izmantojušas dīvaina izskata datu devējus, kas fiksē aerodinamikas efektivitāti, bet šoreiz vairāk par video kamerām, kuras komandas drīkst izmantot tikai piektdienas treniņu laikā.

Paralēli FOM TV kamerām, kas ir novietotas uz gaisa savācēja virs pilota galvas, komandām ir atļauts norādītās vietās izvietot arī savas kameras, kuru uzfilmēto materiālu gan skatītāji nekad neieraudzīs. Nevar aizmirst, ka FOM patur visas tiesības uz video materiāliem no F1 un tikai piektdienu treniņos un tikai savām vajadzībām komandas drīkst izvietot šīs kameras.

Foto: Red Bull/Getty

Kā savā blogā norāda Džeimss Alens, kameru veidi ir ļoti dažādi – attēlā redzamā “Red Bull” kamera ir infrasarkano staru vai termo attēla kamera, kuru komanda izmanto lai fiksētu karsto izplūdes gāzu plūsmu uz difuzora zonu, kā arī kostatētu ‘Coanda’ efekta darbību. Lai arī pati kamera ir visai apjomīga un zināmā mērā ietekmē aerodinamiku, tās sniegtie dati ir ļoti svarīgi, lai konstatētu sarežģīto izplūdes gāzu plūsmas efektivitāti.

Tostarp dažas komandas izvēlas izmantot parastās “GoPro” kameras. Piektdienas treniņos pirms Indijas GP izcīņas “Mercedes” komanda bija piestiprinājusi “GoPro” kameru pie savu formulu aizmugurējā antispārna kreisās puses vertikālās sekcijas. Tas viss norāda uz komandu centieniem maksimāli uzlabot un pieslīpēt savu uzlabojumu efektivitāti.

1 KOMENTĀRS

  1. Runājot par video kamerām F1, es jau sen esmu ar neizpratni aizdomājies, kāpēc mūsdienās mašīnas ir apkarinātas ar šīm milzīgajām, visu estētisko skatu bojājošajām filmēšanas ierīcēm. Es saprotu, ka tas bija normāli 80-to gadu otrajā pusē, kad šis process sākās, taču paradoksāli, ka ceturtdaļgadsimta laikā kameru korpusi ir kļuvuši tikai neizskatīgāki un uzkrītošāki. Ok, neesmu nekāds moderno video tehnoloģiju eksperts, bet, ja šodien pat mobilie tālruņi piedāvā visādas super-puper HD kameras, tad kāpēc kosmisko tehnoloģiju sporta veidā F1 tiek izmantotas tās ‘gramilas’? Kāpēc nevar mašīnas korpusā iestrādāt mazas kameru actiņas?
    Šajā ziņā Džeimss Bonds 1.formulai ir gadsimtu priekšā… 😀