“Mercedes” komandas pilots Niko Rosbergs apgalvo, ka vismaz viens no pašreizējiem Formula 1 pilotiem ir kaislīgs smēķētājs.

Itāļu izdevuma “La Stampa” pārstāvja un F1 pilota Rosberga starpā saruna par cigaretēm aizsākās, atceroties pēdējo reizi, kad pasaules čempionāta posms notika Teksasā. Tālajā 1984. gadā sportista tēvs Keke Rosbergs uzvarēja Dalasas trasē, lai gan aizrāvās ar smēķēšanu, kas mūsdienās ir šķietami nesavienojama nodarbe ar profesionālo autosportu.

“F1LV

“Jā, toreiz gaisa temperatūra bija ap 40 grādiem un kamēr citi piloti nēsāja speciāli atdzesētus kreklus, viņš puspliks sēdēja saulē un smēķēja cigareti,” trīsdesmit gadus senus mirkļus pirms sacensību starta apraksta Niko. “Viņš uzveica viņus visus vēl pirms sacīkste bija sākusies!”

“La Stampa” pārstāvis izteicies, ka šāda uzvedība mūsdienās Formulā 1 būtu neiedomājama. Tiek uzskatīts, ka pēdējie piloti, kas ikdienā smēķējuši paralēli startējot F1 sacīkstēs, bija Jans Magnusens deviņdesmito gadu beigās un varbūt arī Mika Salo, kurš karjera čempionātā beidza 2002. gadā.

Taču Rosbergam ir zināms kāds interesants noslēpums: “Nē, jūs kļūdāties! Ir mums viens pilots, kurš aizsmēķē vienu cigareti pēc otras. Taču viņa vārdu es nenosaukšu.”

1 KOMENTĀRS

  1. Es tā ātrumā pamēģināju iesist dažus atslēgas vārdus Googlē, taču nekas cits izņemot šo Rosberga interviju neizlec (ak jā – kaut kur bija minējums, ka tas ir Pols di Resta). Tāpēc dīvaini izklausās Niko apgalvojumi par ‘vienu cigareti pēc otras’. Kā un kur tad tas notiek? Noslēpumainais Mr. X ielien dziļi furgonā, palūdz Rosbergu pastāvēt uz “šuheru” un tad drebelīgi izsmēķē pusi paciņas? Un neviens par to neko nezina! 😀
    Lai vai kā – visa šī mūsdienu pareizā nesmēķēšanas epopeja kārtējo rezi norāda uz to, cik tālā nebūtībā ir aizgājuši izcilo personību un meistarīgo sportistu laiki. Pilota loma kļuvusi tik nenozīmīga, ka pat tādi niecīgi faktori kā alkohols vai nikotīns kļuvuši būtiski. Jā, ļoti iespējams, ka smēķējošs braucējs dēļ mazākas fiziskās izturības aplī zaudē pāris desmitdaļas. Diemžēl mūsdienu 1.formulas specifika neļauj uz meistarības rēķina aplī iegūt vairākas sekundes un ar uzviju kompensēt smēķēšanas radīto “aizturi”. Kā to savā laikā demonstrēja tie paši Rosbergs vecākais vai Hants.