Sacīkšu komanda “Sauber” šodien oficiāli apstiprināja sastāvā meksikāņu autosportistu Estebanu Gutiresu, kurš līdz ar to 2013. gadā debitēs Formula 1 čempionātā.

Jau iepriekš bija zināms, ka uz “McLaren” pārgājušo Serhio Peresu nākamgad nomainīs Niko Hilkenbergs, kurš pašlaik vēl startē “Force India” sastāvā. Savukārt līdzšinējā testpilota Gutiresa paaugstināšana līdz sacīkšu braucēja amatam nozīmē to, ka savu vietu zaudēs Kamui Kobajaši, kura palikšana komandas pamatsastāvā bija atkarīga no sponsoru naudas.

21 gadu vecais Estebans Gutiress jau ilgāku laiku ir “Sauber” komandas aizbildniecībā un pateikties iespējai debitēt F1 čempionātā viņš var  sponsoriem no Meksikas, kas atbalsta Monišas Kaltenbornas vadīto vienību. 2010. gadā Gutiress kļuva par GP3 čempionu, bet šogad aizvadīja otro sezonu GP2 sacīkstēs, izcīnot trīs uzvaras un trešo vietu kopvērtējumā.

Jāpiemin, ka 2008. gadā Estebans Gutiress uz vienu posmu kļuva par latviešu autosportista Haralda Šlēgelmilha komandas biedru “Trident Racing” sastāvā “International Formula Master” čempionātā. Toreiz Gutiress Imolas trasē izcīnīja trešo un septīto vietu, kamēr Šlēgelmilhs braucienos finišēja sestais un ceturtais.

1 KOMENTĀRS

  1. mjā, meksikāņu pesso tomēr pieveica Kojebaši talantu(kurš tā pa īstam, būsim atklāti, tā arī pilnībā neizpaudās), bet tomēr žēl – Kamui ir ļoti dinamisks un izcili skatāms, kā savulaik Sato kurš spīdēja un šad tad ar saviem banzai gājieniem šosezon tiranizēja vecos Indycar runčus, atliek vēlēt Kamui veiksmi citos seriālos