Foto: maxchallenge-rotax.com

Izcilu sasniegumu nedēļas nogalē guvis Latvijas kartinga braucējs Konstantīns Calko, kurš Rotax Max Challenge Grand Finals sacīkstē Portugālē sasniedza otro vietu DD2 klasē 72 dalībnieku konkurencē. Lieliski Algarves trasē startējuši arī citi Latvijas pārstāvji, ziņo Latvijas Automobiļu federācijas preses dienests.

Konstantīnam Calko nedēļa DD2 klasē bija sarežģīta, jo pēc kvalifikācijas braucieniem daugavpilietis bija 26. pozīcijā, kas nesolīja grandiozus rezultātus. Tomēr izšķirošajos braucienos – priekšfinālā un finālā – Calko ievērojami uzlaboja pozīcijas. Priekšfinālu Konstantīns noslēdza septītajā vietā, bet visu izšķirošajā finālā Calko nonāca līderu trijniekā. Latvijas sportists uz brīdi pat atradās sacīkstes vadībā, tomēr sarežģītajā konkurencē prata nosargāt otro vietu.

Foto: maxchallenge-rotax.com

DD2 klasē, kurā uz starta stājās 72 pasaules spēcīgākie Rotax sportisti, spēkojās arī Haralds Garkaklis, Mārtiņš Steinerts un Mārtiņš Lapiņš. Arī Garkaklis un Lapiņš guva vietas finālbraucienos. Kvalifikāciju Haralds noslēdza lieliskā devītajā vietā, tālu nebija arī Lapiņš, kvalificējoties fināliem 12. vietā. Steinerta cīņa šoreiz nebija veiksmīga – viņam pēc kvalifikācijas 63. vieta, kas nedeva iespēju startēt finālos.

Priekšfinālā Garkaklis un Lapiņš bija spiesti atdot lieliskās kvalifikācijas pozīcijas – Haralds noslīdēja uz 17. vietu, bet Mārtiņš – uz 29. pozīciju. Izšķirošajā finālbraucienā Latvijas sportisti nedaudz uzlaboja sacīkstes beigu rezultātus: Garkaklim lieliska 15. vieta, bet Lapiņam 26. pozīcija, kas lielajā konkurencē ir atzīstams sniegums.

Divi Latvijas sportisti Anrijs Lembergs un Normunds Staņēvičs startēja arī DD2 Masters klasē. 61 dalībnieka konkurencē šajā klasē Lembergs pēc kvalifikācijas guva 29. vietu, bet Staņēvičs – 40. pozīciju.

Rotax Max Challenge Grand Finals ir Rotax kartu ražotāja ikgadējs pasaules fināls, kurā pulcējas visu pasaules valstu, kurās tiek izmantota Rotax tehnika, labākie braucēji. Šonedēļ Algarvē aizvadītajā sacīkstē startēja 53 valstu sportisti. Nāciju vērtējumā Latvija sasniegusi 24. pozīciju. Calko rezultāts ir Latvijas sportistu augstākais panākums Rotax Max Challenge vēsturē, lai arī Latvijas sportisti ik gadu ir atsevišķi klašu finālbraucienos.

Konstantīns Calko ir šā brīža Latvijas kartinga un autošosejas daudzsološākais jaunais sportists. Šosezon daugavpilietis kļuva arī par uzvarētāju Eiropas Radical Masters Euroseries seriālā.

Rezultātus varat aplūkot šeit.

1 KOMENTĀRS