Poļu autosportists Roberts Kubica jau aktīvi piedalās dažādos rallijos un sasniedz augstus rezultātus, taču tuvāko sezonu laikā viņš Formulā 1 visai noteikti neatgriezīsies.

Lai gan nesenās baumas liecināja, ka Kubicu jau nākošgad sastāvā vēlas redzēt “Lotus” komanda, pašlaik sportists gluži vienkārši nav spējīgs pabraukt ar formulām un droši nevar pateikt vai vispār kādreiz to vēl varēs. Problēma ir labajai rokai, kas tā arī nav pilnībā atlabusi, lai gan citāda veida sacīkšu tehniku polis spēj pilotēt bez aizķeršanās.

“F1LV

“Es cerēju, ka drīz atkal varēšu sēsties formulā, taču šis plāns nav īstenojies,” intervijā izdevumam “Autoweek” atzinis 27 gadu vecais Kubica, kurš izlaidis jau pēdējās divas F1 sezonas. “Ar roku joprojām ir problēmas. Esmu pārcietis vairākas operācijas, kurām bija jāuzlabo tās stāvoklis, taču nekas acīm redzams nav panākts.”

Viņš turpina: “Ja es šo roku atkal varēšu normāli pakustināt, pastāv iespēja, ka atgriezīšos Formulā 1. Taču līdz tam vēl jāgaida. Skaidrs ir tikai tas, ka tik drīz es atpakaļ šajā čempionātā nebūšu.”

Taču Kubica ir gatavs atgriezties autosportā uz pilnu slodzi un jau domā, ko darīt nākošgad. Jāizdara izvēle starp trim kategorijām – šosejas salonmašīnām, Lemānas tipa sacīkstēm un ralliju. Taču, ja izvēle kritīs par labu pasaules rallija čempionātam, tad Formulā 1 viņš noteikti neatgriezīsies ātrāk par 2015. gadu.

“Pagaidām nezinu, ko darīšu, taču lēmumu pieņemšu drīz,” sola Kubica. “Šobrīd notiek sarunas ar cilvēkiem un līdz gada beigām viss būs skaidrs. Es nevēlos startēt WRC, ja pēc pirmās tur aizvadītās sezonas nezināšu, ko darīšu 2014. gadā. Ja izvēlēšos ralliju, tad tam jābūt ilgtermiņa plānam, kura laikā varēšu mācīties visu jauno.”

“Šobrīd nevaru paveikt to, ko spēju Formulā 1 pirms avārijas, tāpēc jāizvēlas jauns virziens un jāsper nākamais solis manā karjerā,” noslēgumā piebilst 2008. gada Kanādas GP uzvarētājs.

1 KOMENTĀRS