“Marussia” komandā 2013. gada Formula 1 sezonā startēs britu debitants Makss Čiltons, kurš iepriekšējos gadus pavadīja GP2 sacīkstēs.

Lai gan oficiālu paziņojumu komanda vēl nav sniegusi, par Čiltona iespējamo pievienošanos komandai tiek runāts jau ilgāku laiku un tagad šo informāciju apstiprinājis arī krievu ekskluzīvo auto rūpnīcas “Marussia Motors” prezidents Nikolajs Fomenko.

“Tas būs mūsu rezerves pilots Makss Čiltons,” uz jautājumu, kurš aizstās Šārlzu Piku nākošajā F1 sezonā, intervijā medijam “Izvestji” atbildēja Fomenko.

Kā zināms, līdzšinējais “Marussia” pilots Piks nesen pievienojās “Caterham” nometnei. Līdz ar to, nākošgad “Marussia” acīm redzot pārstāvēs pieredzējušais Timo Gloks un jaunpienācējs Čiltons, kurš šogad jau bija komandas rezervists, piedaloties Abū Dabī GP treniņbraucienos, un izcīnīja ceturto vietu GP2 čempionātā.

Šobrīd Čiltonam ir 21 gads. Viņam aiz muguras ir trīs sezonas Lielbritānijas F3 čempionātā, kur gan izdevies gūt tikai vienu uzvaru, un trīs sezonas GP2. Tikai šogad viņš izcīnīja pirmās divas uzvaras un pirmos četrus pjedestālus, kopvērtējumā finišējot respektablajā ceturtajā pozīcijā. Pirms tam divas sezonas viņš noslēdza pieticīgajās 24. un 20. vietā.

Līdz ar to, oficiāli uz nākamo sezonu Formulā 1 brīvas vēl ir tikai četras vietas. “Lotus” sastāvā vēl nav apstiprināts Romēns Grožāns un ir iespējamība, ka viņa vietā tomēr startēs kāds cits, tāpat viens pilots vēl nav zināms “Caterham” nometnei, bet nevienu no braucējiem nav nosaukusi “Force India”, lai gan droši zināms, ka viens no pilotiem būs Pols di Resta.

1 KOMENTĀRS