Foto: Red Bull/Getty

“Red Bull Motorsport” direktors Helmuts Marko uzskata, ka tieši Sebastiana Fetela spēja 100% koncentrēties veicamajam darbam ir viņa lielākais trumpis.

“F1LV

“Sebastiana pilotēšana bija gandrīz nevainojama,” paziņoja Helmuts Marko. “Viņš ir fenomenāls un tā tas ir bijis vienmēr. Pēc vasaras brīvdienām viņa sniegums strauji uzlabojās. Tieši tā tas notika arī iepriekšējos gados. Es nezinu, kā viņš to spēj paveikt, taču tā vairs nevar būt nejaušība.”

“Te nu mēs atgriežamies pie sagatavošanās metodēm – tas kā viņš noslēdzas no visas pārējās pasaules un tādā veidā atrod papildus spēka un koncentrēšanās rezerves, kas citiem pilotiem nav pieejamas. Piemēram, Fernando Alonso, tikmēr ir aizņemts ar politikas bīdīšanu un smieklīgu komentāru izteikšanu. Fetels to visu ignorē – viņš nelasa avīzes vai internetu.”

Attiecībā uz Fetela komandas biedru Marku Vēberu, Marko paskaidroja, ka austrālietis arī spēj sasniegt augstāko līmeni, tomēr nespēj to noturēt pietiekami ilgi.

“Ir tāda sajūta, ka Markam ir vidēji divas sacīkstes gadā, kad viņš ir nepārspējams, taču viņš nespēj noturēt šo formu visas sezonas gaitā,” turpināja austrietis, kurš septiņdesmito gadu sākumā piedalījās 10 Formula 1 sacīkstēs, tomēr punktus neguva. “Tiklīdz kā Marka izredzes titula cīņā sāka izskatīties visai labi, viņam sākās problēmas ar šāda spiediena izturēšanu. Kamēr Sebs šādā situācija kļūst tikai spēcīgāks, Marks gluži kā sāk izlaist gaisu. Turklāt, ja vēl atgadās kādas tehniskas problēmas, viņa sniegums strauji pasliktinās.”

Pilnu interviju ar Helmutu Marku, kura lielākais sasniegums autosportā ir uzvara 1971.gada Lemānas 24 stundu sacīkstē, varat lasīt pēdējā “Red Bulletin” žurnālā. Vairāk info: www.redbulletin.com.

1 KOMENTĀRS

 1. Pilnīgi piekrītu Arcani!
  Kamēr RBR motorus turpinās piegādāt Reno un galvenais konstruktors būs Ņūvijs nav nekādu priekšnosacījumu, ka RBR varētu kļūt būtiski vājāki!
  Ja runājam par šo (tuvojošos) sezonu, tad manuprāt Mercedes vajdzētu (vismaz es ceru) nopietnāk iejaukties cīņā vismaz par uzvarām!
  Ne jau velti tika nopirkts Hamiltons!
  Un domāju, ka arī Lotus ar Raikonenu būs nopietns spēks!
  Savukārt Ferrari spēks šobrīd ir TIKAI Alonso diemžēl!
  To, ka viņi izšķirošos brīžos nespēj vēl uzlabot tehniku, to jau varam vērot 2 pēdējās sezonas.
  Protams arī McLaren ir komanda ar kuru jārēķinās ikvienam!