Foto: Grand-Am

Svētdien vēlu vakarā pēc Latvijas laika “Chip Ganassi Racing” komanda izcīnīja piekto uzvaru “Deytona 24 Hours” sacīkstē pēdējos desmit gados.

Dienannakts sacīkstes pēdējā stundā “Chip Ganassi Racing” komandu trasē pārstāvēja Huans Pablo Monotija un kolumbietis ne bez pūlēm nosargāja uzvaru, kurai pamatus bija ielikuši arī viņa komandas biedri Skots Pruets, Memo Rohas un Čarlijs Kimbals.

Pēc pēdējās dzelteno karogu fāzes stundu pirms finiša NASCAR zvaigzne Montoija atradās ceturtajā pozīcijā, tomēr skaistā cīņā ar AJ Almendingeru no “Michael Shank Racing Riley-Ford” komandas spēja izvirzīties vadībā (skatīt video). “Chip Ganassi Racing” palīdzēja arī konkurentu piesardzība, kad pēdējos apļos tika veikti ātri degvielas uzpildes boksu apmeklējumi, lai nodrošinātu finišu punktos kopvērtējumā, tomēr tādā veidā “Action Express Coyote-Chevrolet” vienība zaudēja iespēju riskējot cīnīties par uzvaru Deitonas diennakts sacīkstē. Jāpiebilst, ka “Chip Ganassi Racing” komandas stiprākais trumpis bija jaudīgais BMW dzinējs, kas trases profilētā ovāla daļā deva manāmas priekšrocības.

Tostarp GT klasē nelielu pārsteigumu sagādāja “Audi”, kas izcīnīja dubultuzvaru – “Alex Job Racing R8” ar Felipe Albukerki pie stūres guva uzvaru ļoti saspringtā cīņā līdz pēdējam aplim.

Video no Huana Pablo Montoija un AJ Almendingera cīņas

Rezultāti (709 apļi)

 1. Pruett/Kimball/Montoya/Rojas        Ganassi Riley-BMW 2h00m37.699s
 2. Angelelli/Hunter-Reay/Taylor        Taylor Corvette   + 21.922s
 3. Pew/Negri/Wilson/Allmendinger       Shank Riley-Ford   + 55.585s
 4. Rockenfeller/Frisselle/Fittipaldi/Barbosa Action Exp Corvette + 1 aplis
 5. Garcia/Gavin/Taylor/Westbrook       SDR Corvette     + 12 apļi
 6. Dalziel/Bourdais/McNish/Popow       Starworks Riley-Ford + 13 apļi
 7. Fogarty/Gidley/Gurney/Law         Stallings Corvette  + 14 apļi
 8. Frisselle/Nasr/Piquet           Action Exp Corvette + 21 aplis
 9. Albuquerque/Jarvis/Mortara/von Moltke   Alex Job Audi    + 31 apļis
10. Stippler/Baas/Basseng/Rast         APR Audi       + 31 aplis

1 KOMENTĀRS