Foto: lsphotos.co.uk

Gandrīz paralēli “Ferrari” prezentācijai, šodien Silverstonā risinājās arī “Force India” jaunā moceļa VJM06 prezentācija.

“F1LV

Pagājušajā sezonā “Fore India” salīdzinājumā ar 2011.gadu atkrita no sestās uz septīto vietu Konstruktoru kausā, tomēr komandas punktu skaits bija lielāks nekā gadu iepriekš. Uz jaunā modeļa prezentācijas brīdi komandā ir apstiprināts tikai viens pilots – Pols di Resta un vienības izpilddirektors Bobs Fernijs paziņoja, ka otrā pilota paziņošana sekos vēlāk – komanda nevēlas jaukt divus notikumus un prezentācijā galvenais uzsvars būs uz jauno modeli VJM06.

Uz Pola di Resta komandas biedra vietu pretendē vairāki piloti, tomēr lielākās izredzes esot Žilam Bjanki, kurš pērn bija komandas testu un rezerves pilots. Tomēr “Force India” prezentācijas laikā Bjanki kā “Ferrari” jauno pilotu attīstības programmas dalībnieks piedalījās itāļu vienības jaunā modeļa F138 prezentācijā Maranello.

VJM06 modeli uz priekšu kustinās “Mercedes” dzinējs – sadarbība ar vācu dzinēju ražotāju turpinās jau piekto sezonu pēc kārtas.

“Galvenās izmaiņas, kas skārušas jauno modeli, ar neapbruņotu aci nemaz nav redzamas – tās ir zem virsbūves,” prezentācijā paziņoja tehniskais direktors Endrjū Grīns. “No redzamajiem uzlabojumiem, visvairāk jaunumu ir aizmugurējā un priekšējā balstiekārtā, kā arī aerodiamikas detaļās. Mašīna būs stabilāka un vieglāk vadāma.”

“Es ar nepacietību gaidu, kāda mašīna būs trasē,” prezentācijā skaidroja Pols di Resta, kurš tur pat Silverstonā veiks pirmo instalācijas braucienu, lai nākamajā nedēļā testo Heresā nekas netraucētu strādāt pie attīstības programmas. “Mēs šodien veiksim pavisam nelielus testus, lai iegūtu pirmo nojausmu. Pagaidām jebkādus mērķus nospraust ir ļoti grūti. Galvenais mērķis ir iekļūt izšķirošajā kvalifikācijas kārtā, kur ir iespējams cīnīties par augstām punktu pozīcijām.”

1 KOMENTĀRS

  1. “komanda nevēlas jaukt divus notikumus…”
    Bet vai viņu PR speciālisti ir padomājuši par to, kā no malas izskatās prezentācija, kur rēgojas tikai viens pilots? Kā tādā klibu zirgu izstādē, paši sev nabadzības apliecību izraksta.