Foto: Greg RoslonPēc aizvadītās pirmās pilnās Zviedrijas rallija dienas pārliecinošā sacensību vadībā atrodas jaunās “Volkswagen” komandas pilots Sebatians Ožjē.

Jau ziņojām, ka Ožjē uzvarēja divos no trim rīta pusē veiktajiem ātrumposmiem, tobrīd apsteidzot tuvākos konkurentus Sebatianu Lēbu (“Citroen”) un Jāri-Mati Latvalu (“Volkswagen”) par desmit sekundēm. Pēcpusdienā Ožjē bija ātrākais visos trīs garajos ātrumposmos un tagad ir jau 32 sekundes priekšā Lēbam, kurš turpina sīvu cīņu ar Latvalu. Abus šķir tikai pusotra sekunde.

“F1LV

Pašā vakarā tika veikts vēl viens superspeciālais ātrumposms “Karlstad 2”, kurā ātrākais bija Miko Hirvonens (“Citroen”) un Tjerī Noivils (“Qatar Ford”) (abi uzrādīja vienādus rezultātus), taču situāciju kopvērtējumā tas neietekmēja.

No ceturtās vietas uz sesto pēcpusdienā atkrita zviedrs Pontus Tidemands, kuram šī ir debija WRC klasē. Šobrīd uz ceturto vietu pacēlies Madss Estbergs (“M-Sport Ford”), bet piekto vietu ieņem viņa komandas biedrs Jevgēņijs Novikovs.

Sacensības tehniku problēmu dēļ beidzis rallija “Liepāja-Ventspils” uzvarētājs Jāri Ketomā (“Ketomaa Ford”), kā arī mājinieks Hase Gustafsons (“Gustaffson Ford”), bet ukrainis Oleksijs Tamrazovs (“Tamrazov Ford”) piedzīvoja avāriju. Visi viņi brauca ar WRC mašīnām. Tāpat avarējis un no rallija izstājies krievu pilots Vasīlijs Grjazins, kurš startē zem Latvijas karoga un Latvijas komandas SRT sastāvā.

Atgādinām, ka jau rīta pusē daudz laika pazaudēja “Citroen” pilots Miko Hirvonens, kurš pēdējos trīs gados Zviedrijas rallijā guvis divas uzvaras un vienu otro vietu. Soms izbrauca no trases un šobrīd līderiem zaudē jau 25 minūtes. No WRC braucējiem ievērojami atpalikuši arī Jarko Nikara (“Nikara Mini”), Halids Al-Kasīmī (“Citroen”), Mihals Košcjužko (“Lotos Mini”) un Metjū Vilsons (“Qatar Ford”). Pēcpusdienā ārpus trases pabija arī Danijs Sordo (“Citroen”), kurš šobrīd atpaliek jau vairāk kā 6 minūtes.

Zviedrijas rallija rezultāti pēc SS7

Vieta Pilots  Mašīna Laiks
1. Sebatien Ogier Volkswagen Polo R WRC 1:16:00.1
2. Sebastien Loeb Citroen DS3 WRC +31.4
3. Jari-Matti Latvala Volkswagen Polo R WRC +33.1
4. Mads Ostberg Ford Fiesta RS WRC +42.3
5. Evgeny Novikov Ford Fiesta RS WRC +1:11.7
6. Pontus Tidemand Ford Fiesta RS WRC +1:22.1
7. Juho Hanninen Ford Fiesta RS WRC +1:49.5
8. Thierry Neuville Ford Fiesta RS WRC +2:00.2
9. Henning Solberg Ford Fiesta RS WRC +3:25.3
10. Martin Prokop Ford Fiesta RS WRC +4:43.3