Foto: Red Bull/GettyF1 čempionāta boss Bernijs Eklstouns kļuvis par vienu no nedaudzajiem, kas publiski meties aizstāvēt Sebastianu Fetelu par viņa rīcību Malaizijas GP.

Jau daudz ziņots par to, ka “Red Bull” komanda Fetelam deva instrukciju saglabāt otro pozīciju, taču, neskatoties uz to, pasaules čempions riskēja cīnīties ar komandas biedru Marku Vēberu, kas viņam finišā deva pirmo vietu. 82 gadus vecais Eklstouns uzskata, ka tā bija īsta čempiona rīcība un pierāda, ka šis sportists ir gatavs darīt visu, lai uzvarētu.

“F1LV

“Ja es būtu Sebastians Fetels, kurš kopā ar šo komandu trīs reizes kļuvis par čempionu, un tad kāds man sāktu dot instrukcijas pa radio, es visticamāk rīkotos tā kā to darīja Kimi Raikonens, sakot “es zinu, ko daru”,” intervijā “Sky Sports F1” izteicies Eklstouns. “Es vienmēr esmu teicis, parādiet man labu zaudētāju un es parādīšu, kurš ir zaudētājs. Sebastians tāds nav. Viņš ir uzvarētāja tips!”

Eklstouns arī nepiekrīt, ka komandai būtu jāpiemēro disciplinārs sods par Sepangas trasē izdarīto, kā to piedāvāja bijušais F1 pilots Džons Vatsons, iesakot Fetelu nepielaist uz starta nākamajā čempionāta posmā. Viņš “Red Bull” vadītāja Kristiana Hornera vietā rīkotos citādāk.

“Es nedomāju, ka kaut ko tādu apsvērtu,” saka Eklstouns. “Es teiktu Sebastianam, lai nākotnē viņš neliek man izskatīties kā idiotam. “Red Bull” taču nerūp uzvaras. Viņi grib titulu! Līdz ar to, kāda starpība?”

1 KOMENTĀRS

  • Vēl viens, kur nekādi nespēj saprast, ka komandas pavēles atšķiras viena no otras!

   Man prātā nāk A.Enšteina teiciens:
   “Pasaulē ir divas bezgalīgas lietas – Visums un cilvēku stulbums. Par Visumu gan es pilnīgi pārliecināts neesmu.”

   • Arcani, man vienmēr ir bijušas problēmas ar terminoloģiju šajos gadījumos 🙂 Kā lai politkorekti nosauc cilvēku, kurš nespēj saprast vienkāršas, nospiedošam vairākumam viegli saprotamas lietas?

    Nu piemēram, Tu taču saproti, ka viena komandu pavēle var atšķirties no citas, vai ne? Piemēram “brauc boksos nākamjā aplī” taču arī ir komandas pavēle, vai ne tā? 🙂

    Pie tam es jau viņu par stulbeni nesaucu, ja kas 🙂

   • nu jaa, jaa. tas viss ir saprotams. bet, labaak tad sauc par muljkji nevis stulbeni. muljkjis tas taa- daudz miiliigaak un korektaak skan.

 1. To Mareks Bite:
  Tev ir tipiska lūzera domāšāna!
  Fetels ir čempions un čempionam nav jāmāca braukt, viņš pats zin ko dara!
  Vienīgais kas arī man nepatika no dzirdētā bija Fetela prasība pa radio: Aizvāciet MW viņš ir pārāk lēns… to gan vareja neteikt!
  Viss pārējais ir pareizi darīts, jo nevajag aizmirst, ka RB braucējiem beigās bija atšķirīgas riepas, kā rezultātā Sebs beigās pilnīgi noteikti ilgāku laiku varēja braukt nesaudzīgākā režīmā atšķirībā no Marka, kam labas riepas bija tikai dažiem apļiem!

  • Vecais – Tev, savukārt, ir tipiska lūzera attieksme pret cilvēkiem, jo nezin kāpēc esi iedomājies, ka esi Dievs un visu zini, visu saproti un viss tikai ap Tevi laikam griežās. Tev nav galīgi pie pakaļas kāda kuram domāšana?!?! Savus pārgudros komentārus, kurus velti te konkrētām personām varbūt pietaupi savai draudzenei! Pilna pasaule ar tādiem veiksminiekiem, kuri dzīvē tik daudz sasnieguši, ka visus citus var uzskatīt pa lūzeriem..:)

   • Marek Bite,liekas ,ka tieši tu esi augstās domās par sevi un tieši tu te visus apsaukā un necieni nevienu.

   • 😀 😀 😀 😀 😀
    …teica kaut kāds melns pleķis, kurš sevi ir nosaucis par “gunchina”…:D 😀
    Nu īsta pērle. Pasaki man kaut vienu personu, kuru esmu apsaukājis pēc Taviem vārdiem, personīgi aizskāris vai izrādījis klaju necieņu un ja tas tā būs – no sirds atvainošos šai personai…:)

   • Es pērle- nepērle…es melns pleķis un redzu baltu rumpi ar rokām un melnām kājām…un lasu,ka vecs marasmātiķis smirdina gaisu…no vecuma neviens nav pasargāts

   • Marek, lūdzu izlasi savu pirmo komentāru. Šajā komentārā tu esi ‘personīgi aizskāris vai izrādījis klaju necieņu’ pret Bērniju Eklstonu. Un tagad mēs visi gaidām tavu publisku rīcību, lai Tu publiski un vēlams arī personīgi Eklstounam atvainotos par savu rīcību no visas sirds. Jeb arī Tu tiksi uzskatīts par personu, kura tikai prot mētāties ar vārdiem, par tiem neatbildot.
    Ceru ka izteicos pietiekoši skaidri. BTW, tas ka pie mana lietotājvārda avatarā nerēgojas balts rumpis ar melnām kājām, mani nekādi nepadara par sliktāku par Tevi 🙂

 2. Eklstona vienīgā interese ir tirgot čempionātu. Bet vismaz to lietu viņš prot. Protams, ka viņu interesē piloti, kas ir personības, nevis paklausīgi jēriņi. Ja Vēbers nogrieztu priekšā Fettelam un atstātu viņu stāvam trases malā, tad vecais teiktu, ka Marks rīkojās pareizi. Tāda ir viņa attieksme un rīcības motīvi.

 3. To Mareks Bite:
  Paklu Marek 1. komentārs zem šī raksta: “Nu tas, ka vecais marasmātiķis sāk atkal smirdināt gaisu…”
  Un te vēl 1 tavs komentārs: “Pasaki man kaut vienu personu, kuru esmu apsaukājis pēc Taviem vārdiem, personīgi aizskāris vai izrādījis klaju necieņu…”
  Varbūt tomēr paseko līdzi tam ko runā!

  • Daini Kirštein – neesi saēdies olas par daudz??? Liec tak mani mierā tāpat kā es lieku mierā Tevi – es Tev neko sliktu vēl neesmu nodarījis. Ieskaties spogulī pirms Tu sauc mani par lūzeri, uzskatīdams, ka tas ir nenormāli ok un paseko līdzi tam kā putni čivina debesīs, jo Tava pareizā muldēšana skan diezgan līdzīgi šo putnu čivināšanai.

 4. Visiem, kas te baigi aizstāv Fetelu- pasakiet loģiku.. kāpēc Vēberam ir jāievēro komandas pavēles un Fetelam nav? Ja nebūtu bijusi pavēle Vēberam, tad Fetels pat tuvumā nebūtu. Nemaz nerunājot par to, kas notika pitos. Pirms pitiem ~4 sekunžu pārsvars un pēc pitiem gandrīz blakus ir… kur loģika?

  • logjika taada ka pirxts Tev sejaa 🙂

   Fetels nokjertu Weeberu arii bez paveeleem. vinjsh vareeja spiest, kameer Markam bija jaataupaas. un bai ze vej- kad Fetels nokjeera shameejo, Zhoklis uzreiz atsleedza kruiiza kontroli (par to liecina apljalaiku izmainjas). taadejaadi arii Marks neklausiija komandas paveelei, un uzsaaka ciinju lai aizstaaveetu savu poziiciju.

   labaak pasaki vienkaarshaak, ka tev nepatiik Fetels. nevis te apelee pie logjikaam.

 5. To Mareks Bite:
  Paklau man tiešām nepatīk ka tu atļaujies kā vecs marasmātiķis te smirdini gaisu ar savām prātulām, kas jādara un kā jauzvedas šā brīža titulētākajam F1 braucējām!
  Par gaisa smirdināšanu vari pačivināt ar savu draudzeni, bet ne šeit!

  • Īsti nezinu kurš no F1 šo uzrakstīja, bet cilvēkam kurš šo uzrakstīja, savukārt, cieņu nedara būtībā musināšana uz vardarbību. Ja es tiešām kādu personīgi esmu apvainojis, tad no visas sirds ļoti atvainojos jebkuram no šiem cilvēkiem, ja tas jums ļauj vieglāk tālāk dzīvot!
   Kas attiecas uz kaušanos – es parasti nekaujos ar cilvēkiem, kuri paši nesaprot ko runā un ko dara. Es patiesībā vispār nekaujos, bet jebkuras konfliktsituācijas cenšos atrisināt, neķeroties pie pēdējā salmiņa, kad galvā nav palicis vairs nekas…:)
   Vēlreiz atvainojos visiem aizvainotajiem..:)

 6. To F1 Guru:
  Te nu es piekrītu Marekam par visiem 100!
  Kauties dēļ niekiem … tev vajag ej un kaujies!
  Mēs ar Mareku apmainījāmies savstarpējiem viedokļiem un “konflikts” izsmelts!
  Neredzu nekādu iemeslu te eskalēt kaut kādu pseido kara stāvokli!