Foto: Daimler/Hoch ZweiLai būtu vairāk laika sagatavoties 2014. gada F1 sezonai, jaunās mašīnas nākamgad plānots sākt testēt jau janvārī.

Spēkā stājoties jaunajiem 1.6 litru V6 turbo ēras tehniskajiem noteikumiem, ir skaidrs, ka arī līdzšinējie testu plāni vairs nav īsti piemēroti nākamajai sezonai. Lai gan galīgais testu kalendārs vēl ir tapšanas stadijā, jau tagad zināms, ka testi startēs janvārī, kad arī gaidāmas formulu prezentācijas, ziņo britu izdevums “Autosport”. Tas būs aptuveni par mēnesi ātrāk kā līdz šim.

Paredzams, ka janvāra otrajā pusē, ar sākumu 20. vai 27. janvārī, notiks testi Heresā, bet pēc tam jauno mašīnu izmēģinājumi turpināsies kādā no Tuvo Austrumu valstīm, iespējams, Bahreina vai Katarā. Lēmums, kur notiks šie testi vēl neesot pieņemts, taču pastāv iespēja, ka Tuvajos Austrumos notiks pat divas testu kārtas. Zināms arī, ka kopumā pirms 2014. gada sezonas notiks četras testu kārtas.

Uz pirmajiem testiem komandas varētu sagatavot pagaidu mašīnas, kas paredzētas tikai motoru testēšanai, taču šāds scenārijs varētu neīstenoties, jo varētu prasīt pārāk lielus resursus.

Šobrīd F1 sportiskie noteikumi aizliedz F1 testu rīkošanu janvārī, taču FIA, ar komandu piekrišanu, šos nosacījumus gatavojas mainīt. Tas varētu tikt atrisināts nākamajā F1 Sporta darba grupas sēdē, kas plānota pirms Spānijas GP.

1 KOMENTĀRS

 1. Offtopiks:

  Pofig testi, es tikko izlasīju, ka šī gada Gumball 3000 rallijā piedalīšoties arī Kimi Raikonens. Maršruts iet cauri Rīgai un 21.maijā viņiem ir rezervētas vietas Radisson Hotel Elizabete. Rodas jautājums – vai arī Kimi būs redzams Rīgā? Nebūtu slikti iegūt autogrāfu…

   • Es te vairāk par to, ka nekad neesmu bijis nekāds autogrāfu mednieks, bet šajā gadījumā kaut kā likās, ka būtu forši.

    Lai gan man viens čoms teica, ka nespīd pie viņa klāt tikt, pat ja arī būs Rīgā – apsargājot kā pāvestu 🙂

    p.s. Izskatās, ka Kimi varētu startēt ar 34.ekipāžu. Komanda saucas “4 crazy Fins”. Nu vai arī 39. komandā, kur brauc somu Jackass – The Dudesons.