Foto: Daimler/Hoch ZweiPagājušās nedēļas nogalē F1 pasauli pāršalca ziņa, ka “Mercedes” komanda, ignorējot aizliegumu veikt testus sezonas laikā, Barselonā slepeni aizvadījusi F1 riepu izmēģinājumus. Kāds sods sagaida komandu?

Minētie testi ne bez “Pirelli” ziņas notikuši uzreiz pēc Spānijas GP izcīņas, taču neviens F1 preses pārstāvis to nebija pamanījis, lai gan testi notikuši ar 2013. gada “Mercedes” formulu. Informācija nāca gaismā vien Monako, kad arī Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) uzsāka izmeklēšanu. Ja “Mercedes” tiks atzīti par vainīgiem neatļautu testu veikšanā, komanda pie sev bēdīgākā iznākuma var zaudēt šogad izcīnītos punktus vai pat tikt izslēgta no čempionāta.

Atgādināsim, ka Monako GP uzvaru izcīnīja “Mercedes” pilots Niko Rosbergs, tomēr, tā kā šo sacensību rezultāti jau ir oficiāli, šī uzvara vācietim jebkurā gadījumā netiks atņemta.

Kamēr daudzi ir neizpratnē, kā “Mercedes” tik atklāti varējuši bez ievērības veikt testu braucienus visiem labi zināmā trasē, izrādās, ka vēl pirms Spānijas GP šādus testus aizvadījusi arī “Ferrari” komanda. Tiesa, šajā gadījumā izmantota 2011. gada formula, nevis jaunākais modelis. Arī “Red Bull” komanda apstiprinājusi, ka saņēmusi piedāvājumu veikt šādus testus, tomēr no tā atteikusies, sakot, ka šāda rīcība neatbilst F1 noteikumiem.

Citas komandas, tajā skaitā “Lotus”, apgalvo, ka neko par šāda veida testiem nezinot un arī nekādi piedāvājumi tādus veikt nav bijuši.

1 KOMENTĀRS

  1. Taisnīgie “Ferrari” arī labiņie,ja aizliegti,tad aizliegti…tikai” Bulli” visiem kā skabarga acīs un ko tagad neviens par Ferrari un talantīgo Alonso nesaka,ka šis patrenējies pirms Spānijas GP…

    • Cik minos, šā gada nolikumā Pirelli ir atļauts veikt riepu testus, piedāvajot veikt tos jebkurai F1 komandai, BET ne ar šā gada bolīdiem, un neatceros precīzi kura gada modeļus drīkst izmantot. Ja runā par Ferrari, tad viņi neko neslēpa un izmantoja 2010 gada modeli, uzreiz pēc liekas Bahreinas. Merši bija pa slinki/hitri un izlika pēc race tos pašus šī gada bolīdus. Pret Pirelli nav nekādu pārmetumu, viņiem bija tiesības piedāvāt un izmantot komandu vecās “ķekatas”, bet ja kāds izliek uz testu šī gada formulu, tad viņi tur nepriģelah. Kā viņi var zināt kura gada tā ir. Un lai tik Merši nemuld ka viņi nezināja kas tās ir pa jaunām Pirelli riepām un ko Pirelli tur testējuši. pašiem droši ka pilni kompju diski sarakstīti ar infu. Un Buļļi pasi vainīgi ka nepalika testēt, gribejās ātrāk mājās, nu ta neko, tag lai sūka ledu, ai nē, pareizāk, iedzer Red Bull.

  2. njā, redzēs kā viss šis attīstīsies un beigsies. Par Merc – acīmredzot viņi bija pārliecināti ka visa tā darīšana ir legāla, citādi nebūtu tā riskējuši. Bet varbūt viņi kautko galīgi greizi sapratuši tajos samudžinātajos noteikumos – visādi izņēmumi, atkāpes un īpašie nosacījumi tur cik uziet – pats vells smadzeni izmežģīs…A Pirelli situācija ir vispār nonsenss – jāražo šīs un nākošās sezonas riepas balstoties uz datiem kas gūti ar 3 gadus vecu formulu kam bija visi tie dubultie un pūstie difuzori utt kas nav šogad un nebūs nākošgad…

  3. Testi nebija nekāds noslēpums. Tas ir viens. Testos bez marķējumiem tika testētas nākamā gada riepas ar sastāviem. Iespējams kaut kādu info Merši iegūt varēja, bet arī citiem bija tāda iespēja. Parastā FIA neizdarība, žēl Rosu Braunu.