Foto: Aldis Putniņš

Heiki Kovalainens ir šķīries no savas ilggadējās menedžmenta kompānijas IMG un šobrīd pats atbild par savu karjeru.

“F1LV

Somu pilots turpina meklēt iespējas atgriezties Formulā 1 2014.gadā, kamēr šogad vietu “Caterham” sastāvā Kovalainens zaudēja finansiālu apsvērumu dēļ. Tieši IMG stingrā nostāja par to, ka Kovalainens nenesīs vienībā naudu un viņam ir jāmaksā alga, spieda vienībai nomainīt somu pilotu ar mazāk pieredzējušu braucēju.

“Caterham” komandas boss Tonijs Fernandess atklāja, ka savulaik ir bijis ļoti grūti risināt sarunas ar IMG, kas šķietami nav sekojusi līdz jaunākajām tendencēm Formulā 1. IMG kompānija nodrabojas ar ļoti plaša loka dažādu sportisu karjeras organizēšanu, tomēr Formulā 1 kompānija nav bijusi iesaistīta kopš Sera Džekija Stjuarta laikiem, kurš ir slavenākais IMG klients.

“Es vairs neesmu kopā ar IMG,” paziņoja Kovalainens. “Tomēr esmu vienojies, ka neko vairāk par šo tematu nedrīkstu komentēt. Tagad es pats strādāju savas karjeras labā un šobrīd koncentrējos uz “Caterham” – palīdzu komandai progresēt.”

Kovalainenam ir bijušas divas treniņu sesijas “Caterham” sastāvā, kas ļāvis viņam palikt apritē un iegūt kaut nelielas zināšanas par jaunajām “Pirelli” riepām.

Tostarp bijušais Kovalainena komandas biedrs Jarno Trulli, kurš zaudēja vietu “Caterham” pēc tam, kad vienība nolēma nolīgt Vitāliju Petrovu, ir gatavs sūdzēt tiesā ‘zaļo’ komandu. Vienība vienojās par kompensācijas izmaksu itālietim pēc līguma laušanas, tomēr tas nav noticis un tagad gaidāmi tiesu darbi.