Foto: YamahaJau treniņbraucienos pirms MotoGP posma Asenas trasē traumas guvuši divi titula pretendenti – Horhe Lorenco un Marks Markess.

Pirmais smagu kritienu lielā ātrumā lietus apstākļos jau ceturtdien piedzīvoja “Yamaha” komandas braucējs Lorenco. Pārlidojis pāri stūrei, spānis uzreiz juta spēcīgas sāpes un ārsti atklāja, ka ir lauzts atslēgas kauls. Naktī uz piektdienu viņam tika izdarīta operācija un komanda ziņo, ka sportists pat varētu iziet uz starta sestdien gaidāmajās sacensībās.

Nav droši zināms, ka tas notiks, taču Lorenco nestartēšana Holandes TT sacensībās varētu nozīmēt svarīgu punktu zaudēšanu cīņā par MotoGP titulu. Tieši viņš bija uzvarējis iepriekšējos divos posmos un kopvērtējumā šobrīd ieņem trešo vietu.

Tikmēr šodien treniņbraucienos smagu kritienu piedzīvoja “Honda” braucējs Marks Markess, kurš kopvērtējumā ir trešais. Trase jau bija faktiski nožuvusi un spānis devās tajā ar sliku riepām, tomēr vienā no vietām viņš trāpīja nelielā peļķē, ar ko bija gana, lai notiktu avārija. Pēc pamatīgas kūleņošanas pa grants zonu Markess pats pameta notikuma vietu, tomēr vēlāk tika konstatēts, ka sportistam lauzts viens no labās rokas pirkstiem. Tas gan neitekmēšot viņa startēšanu Asenā.

Kvalifikācijas braucienos par uzvarētāju kļuva Kals Kračlovs no “Tech 3 Yamaha” komandas, kuram tā ir pirmā “pole position” karjerā. Traumētais Markess startēs no otrās vietas, bet pirmo starta rindu noslēgs Stefans Bradls.