Foto: Ekrānšāviņš

Pēc Korejas GP gaismā nākuši vairāki fakti par notikumiem 38.aplī, kad Marka Vēbera formula aizdegās pēc sadursmes ar Adrianu Zutilu.

“F1LV

Pēc pirmā restarta Zutila “Force India” formula saslīdēja trešajā pagriezienā un uztriecās Vēbera “Red Bull”, kura mirkli vēlāk aizdegās. Lai gan oficiālā versija bija par pārsistu eļļas radiatoru, pats Marks Vēbers presei paziņoja, ka ‘tur aizdomās’ KERS sistēmu, kas bojāta trieciena brīdī, jo sadursmes vieta bijusi visai augstu formulas sānos.

“Uguns izplatījās ātri, bet par laimi ugunsdzēsēji nebija pārāk tālu,” skaidroja Vēbers. “Man mugurā bija ugunsdrošais kombinezons, tāpēc es pats centos ar mašīnā esošo ugunsdzēšanas aparātu nodzēst liesmas.”

Tostarp, kā izrādās, tad pati FIA ir sankcionējusi ugunsdzēsēju mašīnas došanos trasē, lai gan procedūra neatbilda protokolam. Mašīna parādījās garajā taisnē vēl pirms drošības mašīnas un brīdi, kad vēl notika sacīkste un piloti jau bija pabraukuši garām pirmajam līkumam. Tā rezultātā līderis Sebastjans Fetels garajā taisnē sev priekšā ieraudzīja dīvainu skaitu – lēni braucošu “Jeep” ugunsdzēsēju mašīnu.

Tomēr FIA nedomā sodīt posma organizatorus, jo pats sacīkstes direktors Čarlijs Vitings sankcionēja šādu rīcību brīdī, kad tika izkārti baltie karogi. Nevar aizmirst, ka ‘balto karogu’ nozīme aprakstīta noteikumu punktā 2.4.5.1., kur teikts, ka tie signalizē par ļoti lēna transporta līdzekļa atrašanos konkrētajā sektorā.

1 KOMENTĀRS

  1. Nē nu ok, protams, var nesodīt ! Bet nez cik sezonām un līdzīgām situācijām jānotiek, lai viņi arī tajā parastajā – ātrajā Safety car vadātu līdzi pāris ugunsdzēšamos aparātus un vēl kādu sīkāku inventāru !? Nu labi pieļausim, ka viņiem likās, ka Webers nespēj ātri izkāpt no formulas, bet tak tā vai tā – ar jo ātrāku aprātu uz turieni brauksi, jo cerīgāk ! Labi, ka nebrauca ar traktoru !

    • parastais safety car nav domats, lai sniegt ugunsdzesanas vai medicinas palidzibu
      un pie tam, ka tas izskatitos: apstajas sc, aiz vina viss f1 peletons un visi staves un gaidis kamer maylander dzesis uguns?
      p.s. pasa incidenta pec butibas nekas traks nav noticis, jo tiesraide bija redzamie baltie karogi un pilotiem uz to jareage, ko sebs ari izdarija