Foto: Toro Rosso/Getty

“Toro Rosso” jaunieguvums uz nākamo sezonu Daņila Kvjats varētu adaptēties Formula 1 mašinērijai ne sliktāk un ne ilgāk kā to savulaik izdarīja Kimi Raikonens, paziņoja “Red Bull” īpašnieks Dītrihs Matešitcs.

“F1LV

19 gadus jaunais krievs debitēs Formulā 1 nākamajā sezonā, lai gan iepriekš savā karjerā viņš nav startējis augstāk par F3 un GP3 līmeni, bet ar Formula 1 mašīnu pagaidām veicis tikai 22 apļus.

Tomēr Matešitcs ir pārliecināts, ka Kvjata iespaidīgais progress junioru kategorijās liecina, ka krievs spēj strauji adaptēties un varēs šajā ziņā atkārtot Kimi Raikonena vai Felipes Masas sasniegumus, kuri savulaik savu F1 karjeru sāka “Sauber” sastāvā, kad “Red Bull” kompānija bija Šveices komandas sponsors. Nevar aizmirst, ka Raikonens ‘ielēca’ Formulā 1 pa taisno no Formula Renault čempionāta.

“Ja paskatāmies uz Raikonenu un Masu, cik ātri viņi adaptējās Formula 1 līmenim pēc zemāko formulu sēriju čempionātiem, tad mēs ticam, ka Kvjats spēs paveikt to pašu,” paziņoja Matešitcs. “Mēs vērojām, kā Daņila progresēja šī gada F3 un GP3 sacīkstē un tas bija patiešām iespaidīgi. Turklāt mums radās iespaids, ka sezonas laikā viņš no puikas nobrieda par jaunu cilvēku.”

“Kas attiecas uz Fēliksu (da Koštu), tad viņam bija kāpumi un kritumi,” turpināja austrietis. “Viņš dažkārt bija ļoti ātrs, tomēr trūka stabilitātes. Turklāt Kvjatam ir 19, bet Da Koštam 22 gadi un tas mūsu lēmumu padarīja vieglāku.”

“Toro Rosso” komanda jau ir apstiprinājusi, ka vēlas dot iespēju Kvjatam piedalīties piektdienu treniņos ASV un Brazīlijas GP posmos, tomēr vispirms krievam ir jāiegūst savā īpašumā superlicence un jāvec vismaz 300 km ar pāris gadus vecu “Toro Rosso” modeli.

Foto: Toro Rosso/Getty

1 KOMENTĀRS

    • Pagaidām jau Fettelam vēl nekādi īpašie rekordi nav, līdz Šūmim vēl tāls ceļš ejams. Un Raikonena piesaukšana arī vērtējama ar piesardzību, jo tas krabis arī vēl visu nav pierādījis.

      Jebkurā gadījumā es domāju, ka te vairāk runa par naudu. Un, ja šitais jaunais džekiņš apliksies, viņu varēs izmest ārā jebkurā brīdī un pateikt, ka neattaisnoja uz sevi liktās cerības. Viņš ir pilnīgi bez aizmugures.

  1. Laikam laikam ejot vieglāk vai nepieciešamāk debitēt mūslaiku f1 jo agrāk jo labāk, atceros ’84 to be a champion Stefans Bellofs debitēja ”sensacionālā” 26 gadu vecumā, sekojošās sezonas pusē viņam jau bij līgums ar !!! Ferrari uz ’86 sezonu…diemžēl tā sezona nepienāca, bet tas jau cits stāsts…