Foto: GP2 Media

Pirmo reizi vēsturē abi – GP2 un GP3 čempiona tituli tiks izšķirti pēc Formula 1 čempiona noskaidrošanas.

Šajā nedēļas nogalē Abu Dabi kopā ar F1 posmu risināsies arī GP2 un GP3 sēriju noslēdzošās sacīkstes, kurās tiks noskaidroti abi čempioni. Kamēr GP2 sērijās vēl pieci piloti teorētiski var cerēt uz titulu, GP3 čempionātā par augstāko godalgu cīnās četri braucēji un starp viņiem ir arī jaunais “Toro Rosso” jaunieguvums Daņila Kvjats, kā arī igaunis Kevins Korjuss.

GP2

GP2 čempionāta vidusdaļā šķita, ka titulu pārliecinoši izcīnīs Monako pavalstnieks Stefano Koletti, tomēr otrajā sezonas daļā viņa sniegums strauji pasliktinājās un Koletti panāca vairāki konkurenti. Tagad favorīti uz prestižo GP2 čempiona nosaukumi ir Fabio Leimers un Sems Bērds, kurš startē krievu “Russian Time” komandā un ir “Mercedes” vienības rezervists. Tāpat bez nosauktajiem titula cīņā vēl atrodas arī brazīlietis Filipe Nasrs un brits Džeimss Kalādo, kurš jau izmēģinājis spēkus pie “Force India” formula stūres GP piektdienu treniņos.

GP2 nedēļas nogalē maksimāli pieejami 48 punkti: 25 par uzvaru sestdienas sacīkstē, 15 par uzvaru svētdienas sprinta sacīkstē, 4 par pirmo starta pozīciju, kā arī 2 par ātrāko apli katrā no braucieniem (pie noteikuma, ka pilots finišē pirmajā desmitniekā). Lielais punktu skaits arī nosaka plašo pretendentu loku, tomēr reālākie pretendenti ir divi: Leimers (179 punkti, 3 uzvaras) un Bērds (172 punkti, 5 uzvaras). Bet pārējie par titulu var cīnīties līderu neveiksmes gadījumā: Nasrs (148 punkti, nav uzvaru), Koletti (135 punkti, 3 uzvaras) un Kalādo (134 punkti, 1 uzvara).

GP3

Klasi zemāk par titulu reāli cīnās arī divi piloti, lai gan matemātiski vēl iespējas ir četriem. Uz pēdējo posmu, kā čempionāta līderis ierodas Faku Regalija, bet viņa tuvākais sāncensis ir Daņila Kvjats, kura vārdu pēdējā nedēļās loka visos autosporta mēdijos. Starp abiem kopvērtējumā ir tikai septiņi punkti un pēc speciālistu domām Kvjata izredzes pat esot labākas – sezonas otrajā pusē krievs turpina iet pa augšupejošu līkni.

Interesanti, ka arī GP3 sērijās ir savs neveiksminieks – Tio Elinass bija čempionāta līderis līdz sezonas vidum, tomēr tad sekoja neveiksmes un sadursmes, pie kurām ne vienmēr kipriots bija vainojams. Pārējie divi čempiona titula pretendenti ir igaunis Kevins Korjuss, kurš stabili aizvadījis sezonu un jaunās (GP3 čempionātā) komandas “Koiranen” sastāvā un bija starp līderiem jau no sezonas sākuma, kā arī amerikānis Konors Deilijs. Korjuss no līdera Regalias atpaliek par 31 punktu, kamēr Deilijs par 34 punktiem un tātad abiem ir visai teorētiskas iespējas iesaistīties titula cīņā – punktu skaitīšanas sistēma GP3 ir tieši tāda pati kā GP2 sērijās.

Foto: Aldis Putniņš