Meksikas un Ņūdžersijas Grand Prix posmi, kas bija iekļauti 2014.gada Formula 1 provizoriskajā kalendārā, nebūs pēdējā kalendāra versijā, kas nāks klajā decembrī.

Jau Abu Dabi GP posma laikā kļuva skaidrs, ka Meksikas posms nenotiks 2014.gadā un to apstiprināja arī Bernijs Eklstons. Plāni pabeigt jauno boksu kompleksu līdz nākamā gada novembrim bijuši nereāli.

Par pārbūves darbiem Meksikas trasē, kas nes brāļu Rodrigesu vārdu, ir atbildīgs Hermans Tilke, kuram būs ļauts tikai nedaudz pielāgot iepriekšējo trases konfigurāciju. Līdz ar Meksikas posma atcelšanu, tagad kalendārā ir radies trīs nedēļu pārtraukums starp ASV GP un Brazīlijas posmiem, tomēr ļoti iespējams šo posmu datumi vēl tiks koriģēti.

Arī Ņūdžersijas posma palikšana aiz borta 2014.gadā nav liels pārsteigums, jo organizatori no paša sākuma cīnās ar finansu nodrošinājuma problēmām. Turklāt plānotais datums starp Monako un Kanādas posmiem bija visai nereāls no loģistikas viedokļa.

“Ņūdžersijas posms nenotiks, jo viņi joprojām nav savākuši nepieciešamo budžetu,” paziņoja Eklstons. “Es iekļāvu to kalendārā, jo viņi man nepārtraukti apgalvoja, ka viss notiks laikā.”

Līdz ar to provizoriskajā kalendārā ir palikuši 20 posmi, tomēr galējais kalendāra variants tiks izplatīts decembrī pēc kārtējās FIA Pasaules Motoru sportu padomes sēdes.

1 KOMENTĀRS

  1. Ha-hā, ja pat Tilkem “būs ļauts tikai nedaudz pielāgot iepriekšējo trases konfigurāciju”, es varu saderēt, ka šīs ‘nelielās piekoriģēšanas’ rezultātā tiks iznīcināts lieliskais Peraltada līkums un liela daļa no slaidajiem S-veida pagriezieniem padarīti stūraini un lēni. Eh, atceros Meksikas gonkas 90-to gadu sākumā vēlos svētdienas vakaros pa Eurosport. Kā Mansels ar Patrēzi kodās…