Ar izcīnītu otro vietu šodien Barselonas trasē “Radical Masters Euroseries” čempionāta pēdējā posma pirmo braucienu noslēdza latvietis Konstantīns Calko, kamēr par uzvarētāju kļuva kopvērtējuma līderis Viktors Korea. 2013. gada Eiropas čempions tiks noskaidrots svētdien.

“Marks Electrical” komandas pilots Viktors Korea pirmo braucienu uzsāka no “pole position” un atradās vadībā visu sacīksti. Konstantīns Calko, kurš pārstāv “Speed Factory” vienību, sacīksti sāka otrais, taču jau pirmajā aplī atkrita aiz Korea komandas biedra Kristiana Kronegarda.

“F1LV

Turpinājumā Korea atrāvās no sekotājiem, savukārt Kronegards turēja sev aizmugurē Calko, kurš ilgu laiku atradās konkurentam mazāk kā sekundi aizmugurē. Desmitajā aplī Calko beidzot izdevās viņu apdzīt, tomēr uz to brīdi Korea jau bija atrāvies par vairāk nekā 14 sekundēm.

13. apļa beigās līderu trijotne kā vieni no pēdējiem devās boksu apmeklējumā – Korea saglabāja vadību, Calko, lai gan mazliet pietuvojies, tomēr sacīksti turpināja stabilā otrajā vietā, kamēr Kronegarda vietā pie mašīnas stūres sēdās Marks Smitsons, saglabājot trešo pozīciju.

Līdz finišam Korea aizbrauca netraucēts, sasniedzot arī sacīkšu ātrāko apli, par ko pienākas papildus punkts. Calko pietuvojās tikai mazliet un finišēja 11 sekundes aizmugurē, izcīnot otro vietu. Taču viņam ievērojami izdevās atrauties no trešajā vietā sacīksti pabeigušā Smitsona, kurš savukārt finišēja 40 sekundes aiz uzvarētāja.

“Radical Masters Euroseries” čempionātā punkti tiek rēķināti pēc sistēmas 20-15-11-8-6-5-4-3-2-1, kā arī vienu punktu piloti saņem par pirmo starta vietu un, kā jau minēts, arī ātrāko apli. Tas nozīmē, ka pirms izšķirošā otrā brauciena, kas notiks rīt, Korea pārspēj Calko jau par 9 punktiem. Ja Calko svētdien izcīna uzvaru un uzrāda ātrāko apli, bet Korea nefinišē augstāk par trešo vietu, latvietis tiks kronēts par Eiropas čempionu.

1 KOMENTĀRS