Šonedēļ „Viasat” sporta kanāls „Viasat Sport Baltic” (VSB) piedāvā Pirmās Formulas ASV GP treniņbraucienu, kvalifikācijas un Grand Prix izcīņas tiešraides. Nenokavē Pirmo Formulu tikai „Viasat Sport Baltic” kanālā!

Pirmā Formula ierodas Amerikā, kur Ostinas trasē otro reizi notiks ASV Lielās Balvas izcīņa. Situācijā, kad Sebastians Fetels un Red Bull čempiona titulu un Konstruktoru kausu izcīnīja jau Indijā, uzmanības centrā būs Mercedes, Ferrari un Lotus cīņa par 2.vietu komandu vērtējumā. Šobrīd Mercedes ir par 11 punktiem vairāk kā Ferrari un par 37 vairāk kā Lotus. Pēdējiem apsteigt priekšā esošās komandas būs diezgan sarežģīti, īpaši, ja ņem vērā, ka Kimi Raikonens nolēmis veikt muguras operāciju un viņa vietā brauks Heiki Kovalainens. Savukārt pēc tam, kad McLaren paziņoja par līguma noslēgšanu ar Kevinu Magnusenu un Williams ar Felipi Masu, pagaidām bez vietām F1 nākamajā sezonā ir Serhio Peress un Pastors Maldonado. Pirmais no viņiem trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla 2012.gadā braucot ar Sauber formulu, otrais ar Williams pērn uzvarēja Spānijas GP. Un abiem Ostinā gribēsies parādīt visu, uz ko tie ir spējīgi. Pilnīgi noteikti priekšpēdējās sacīkstes F1 aizvadīs Marks Vēbers, kuram palikušas tikai divas iespējas, lai izcīnītu pirmo uzvaru šajā sezonā un desmito karjerā.

Par to, cik sīva cīņa turpinās komandu vērtējumā, liecina kaut vai fakts, ka viens no pilotiem, ko Lotus aicinājuši Raikonena vietā, ir Mihaels Šūmahers. Diemžēl viņam esot citi plāni.

VSB komentētājs Ģirts Timrots: “Labāko ekrānos nevar redzēt. Ar desmito mēģinājumu Amerikā beidzot  izveidota lieliska trase. Interesantas līkumu kombinācijas un fantastisks reljefs – starts kalnup, neticami efektīva bremzēšana pirmajā līkumā un lejupejošais 19. līkums ar negatīvu virāžu izejā, kas jau pērn “ievilka” drošības joslā  daudzus pilotus. Diemžēl skaistos kāpumus un kritumus grūti novērtēt televizoru ekrānos. Bet vēl neiespējamāk būs novērtēt Kimi Raikonenu – viņš ārstēs muguras traumu un šosezon vairs nestartēs. Turklāt pēc Alonso palēciena uz trases apmales iepriekšējā posmā var teikt, ka Ferrari arsenālā nākamajam gadam ir divi veci piloti ar sāpošām mugurām. Taču par to, cik sīva cīņa turpinās komandu vērtējumā, liecina kaut vai fakts, ka viens no pilotiem, ko Lotus aicinājuši Raikonena vietā, ir Mihaels Šūmahers. Diemžēl viņam esot citi plāni.“

Pirmais ASV GP Ostinā ‘Circuit Of The Americas’ trasē bija izcils un turklāt visos aspektos. Tomēr, kā atzina trases ‘krustēvs’ Mario Andretti, tad svarīgākais un smagākais.

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Pirmais ASV GP Ostinā ‘Circuit Of The Americas’ trasē bija izcils un turklāt visos aspektos. Tomēr, kā atzina trases ‘krustēvs’ Mario Andretti, tad svarīgākais un smagākais būs tieši otrais gads. Vai apmeklētības un ažiotāžas līmenis vienā no labākajām Hermana Tilkes trasēm nebūs krities salīdzinājumā ar pagājušo gadu? Galu galā čempions taču jau ir noskaidrots. Par laimi, mums ir pietiekami daudz citu intrigu – vispirms jau Ferrari izmisīgā cīņa par godu un vismaz trešo vietu Konstruktoru kausā. Ja var ticēt sazvērestības teorijām, tad tieši ‘sarkanie’ pamudināja Kimi Raikonenu ātrāk veikt muguras operāciju, lai novājinātu Lotus un mazinātu viņu iespējas pārspēt kopvērtējumā Ferrari. Turklāt Maranello gāja vēl tālāk un uzlika veto Niko Hilkenberga priekšlaicīgai pārejai no Sauber uz Lotus. Tā rezultātā Ēriks Buljē pilota meklējumos ir paguvis piezvanīt pat Mihaelam Šūmaheram, kurš tomēr nedomā trešo reizi atgriezties F1, un tādejādi devis iespēju atgriezties somam Heiki Kovalainenam.“

ASV GP latviešu valodā komentēs VSB komentētāji Ģirts Timrots, Jānis Janševics un Aldis Putniņš.

ASV Grand Prix kanālā VSB:

  • · Piektdien, 15.novembrī, plkst. 17:30 F1 ASV GP 1.treniņbraucieni.
  • · Sestdien, 16.novembrī, plkst. 0:45 F1 ASV GP 2.treniņbraucieni.
  • · Sestdien, 16.novembrī, plkst. 16:55 F1 ASV GP 3.treniņbraucieni.
  • · Sestdien, 16.novembrī, plkst. 19:55 F1 ASV GP kvalifikācija.
  • · Svētdien, 17.novembrī, plkst. 20:50 F1 ASV GP.