“Marussia” komanda meklē iespējas apvienoties ar citu komandu, iespējams “Sauber”, ziņo vācu “Auto Motor und Sport”.

Sākotnēji krievu superauto ražotāju “Marussia” plāns bija iegādāties Toto Volfa daļas “Williams” komandā, tomēr šis darījums neizdevās. Lai arī Bernijs Eklstons atbalstīja šādu risinājumu, Frenka Viljamsa meita Klēra Viljamsa noraidīja piedāvājumu par 15% komandas nopirkšanu. “Williams” vēlas palikt neatkarīga komanda.

Nevar aizmirst, ka “Marussia” šogad finišēja desmitajā vietā kopvērtējumā, tomēr lielie finansiālie ieguvumi no šī panākuma varētu būt vēl tikai pēc gada, jo Konkordes līgums paredz, ka papildus naudas balva pienākas, ja komanda divas reizes pēdējo trīs gadu laikā finišē pirmajā desmitniekā. Šāds panākums “Marussia” kontā ienestu papildus 40 miljonus ASV dolāru.

Tomēr kompānijas īpašnieki ar Andreju Čeglakovu priekšgalā ir ieguldījuši komandā lielus kompānijas līdzekļus un vēlas ierobežot tēriņus, taču palikt Formula 1 apritē. Kā viens no risinājumiem varētu būt komandu apvienošana ar “Sauber”, kas arī izjūt akūtu nepieciešamību pēc sponsoriem. Līdz ar to 2014.gadā F1 var palikt tikai 10 komandas un “Marussia” kļūtu par “Sauber” titulsponsoru ar kopējo pienesumu ap 40 miljoniem Eiro sezonā. Nevar aizmirst, ka abām komandām ir plānots viens dzinēju piegādātās – “Ferrari”.

Tomēr pagaidām šis risinājums ir baumu līmenī un rodas vairāk jautājumu nekā ir acīmredzamu atbilžu: ko “Marussia” iesāks ar Žila Bjanki līgumu un kā nepalaist vējā Maksa Čiltona un viņa atbalstītāju 12 miljonus Eiro pienesumu?

1 KOMENTĀRS