Pastors Maldonādo uzskata, ka viņa sniegums 2013.gada sezonā ir labākais līdz šim Formula 1 karjerā. Tostarp “Lotus” komanda ir pārliecināta, ka spēs iegrožot venecuēlieša temperamentu.

“F1LV

Pērn Maldonā izcīnīja uzvaru Spānijas GP izcīņā, bet šogad ar vājo “Williams” formulu spēja nopelnīt tikai vienu punktu par 10.vietu Ungārijas GP izcīņā. Turklāt komandas debitants Valteri Botass nopelnīja četrus punktus un arī kvalifikācijā atstāja venecuēlieti aiz sevis (kvalifikāciju attiecība 12-7). Tomēr Maldonādo uzskata, ka šī ir bijusi viņa labākā sezona Formulā 1, kurā viņš jau pavadījis 3 gadus.

“Vērtējot rezutātus un gūto pieredzi šajās trīs sezonās, jāsaka, ka šis ir mans labākais gads, lai arī punktu nebija daudz,” paziņoja Maldonādo. “Es daudz mācījos no visām kļūdām, jo īpaši tehniskajā ziņā un tagad es domāju, ka varēšu labāk palīdzēt arī “Lotus” komandai. Mans ātrums nekur nepazuda, tas vienmēr ir bijis – pat pirmajā sezonā, kad es kā debitants biju ātrāks par pieredzējušo Rubensu Barikello. Man vienkārši ir vajadzīga labāka mašīna, labs atbalsts no komandas.”

“Lotus” komandas boss Ēriks Buljē atzīst, ka Pastors Maldonādo ir viens no ātrākajiem pilotiem, tomēr komandai jāspēj dot viņam nepieciešamais atbalsts, bet viņam kā komandas bosam jāspēj apkarot venecuēlieša pārgalvīgās izpausmes trasē.

AUTORA KOMENTĀRS.
Ēriks Buljē zina, ar kādu velnu sasējies. Abi kopā strādāja vēl 2005.gadā, kad Maldonādo startēja Formula Renault sērijās DAMS komandas sastāvā. Toreiz venecuēlietis saņēma deviņu sacīkšu diskvalifikāciju (!) par dzelteno karogu ignorēšanu un tiesneša notriekšanu Monako sacīkstē. Protams, Buljē prioritāte šogad bija Niko Hilkenberga nolīgšana, tomēr viņam ir jāstrādā ar to, ko komandas īpašnieki (GenII) var atļauties un nauda šobrīd ir svarīgākais, lai komanda vispār varētu turpināt eksistēt. No otras puses šeit vietā ir Nikolā Toda (Maldonādo menedžeris) vārdi par to, ka ‘lēnu pilotu nekad nevar padarīt ātru, taču ātru un pārgalvīgu vienmēr var iegrožot.’ Vai “Lotus” tas izdosies? Kā pēc ne, jo galu galā ar Romēnu Grožānu viņi to spēja, lai gan šeit arī vēl jautājums, kuram pienākas nopelni “Lotus” komandai vai Grožāna sievai.