“Williams” komanda ir kļuvusi par otro komandu, kas parādījusi savu 2014.gada modeli un arī daudz aprunāto purngalu.

Jaunajā sezonā FW36 modeli uz priekšu dzīs “Mercedes” motors un reģenerācijas sistēmas, savukārt manāmākās izmaiņas, protams, ir formulas purngalā, kur priekšējā un zemākā daļa ir krietni šaurāka, lai ļautu lielākai gaisa plūsmai nokļūt zem mašīnas.

Purngala risinājums izveidots ne visai pievilcīgs un varam sagaidīt ko līdzīgu no lielākas daļas šī gada modeļiem. “Caterham” komandas boss Sirils Abitebuls atzina, ka viņa vienības jaunais modeļa purngals izskatīsies pēc citplanētieša no filmas ‘Svešais’, kur “tas lien ārā no mute otram”.

Kā žurnālam “F1 Racing” atzina jaunais komandas tehniskais vadītājs Pats Simonds, tad “projektēšanas un ražošanas process noritējis ļoti gludi un veiksmīgi, bet lielākās problēmas un izaicinājums bijis iekļauties svara ierobežojumā.”

“Arī 2014.gadā Formula 1 būs aerodinamikai pakārtots sporta veids,” skaidroja Simonds. “Ir vairākas ļoti būstiskas izmaiņas – purngals ir zemāks, priekšējais antispārns šaurāks un tas nozīmē, ka antispārna malu sekcijas būs ļoti izliektas, lai nodrošinātu gaisa plūsmu abās pusēs priekšējām riepām. Aizmugurējais antispārns nav tik ‘dziļš’ kā pērn un aizliegta ir apakšējā horizontālā sekcija jeb ‘beam-wing‘. Šogad krietni vairāk aerodinamiskais uzsvars būs uz mašīnas priekšu, nekā tas bija pērn.”

“Pamatīga slodze būs dzesēšanas sistēmai,” skaidroja Simonds. “Lai arī ūdens un eļļas radiatoriem ir mazākas prasības šogad, ERS sistēmas dzesēšanai nepieciešami lieli resursi. Tāpat ir jāatdzesē gaiss, kas nonāks turbīnā.”

“Williams” šogad nolēma paši būvēt jauno astoņu ātrumu pārnesumu kārbu un nepirkt to no “Mercedes”. Pats Simonds apgalvo, ka stendā jaunā pārnesumu kārba pirmo reizi tika testēta jau novembrī. Jaunās pārnesumu kārbas koncepcijas ir pilnīgi jauna, jo nevar salīdzināt griezes momentu jaunajiem motoriem un iepriekšējiem V8 dzinējiem.

Pirmajos pirmssezonas testos “Williams” startēs ar zilo vēsturisko krāsojumu pirms tiks prezentēts jaunās sezonas pilnvērīgais krāsojums ar sponsoru uzlīmēm.

1 KOMENTĀRS