Francūža Žila Bjanki iespaidīgā devītā vieta Monako Grand Prix izcīņā ir nodrošinājusi “Marussia” komandai pirmos punktus pastāvēšanas vēsturē un nopietnu impulsu vienības finansiālās situācijas uzlabošanai.

Banbjurijā bāzētā komanda aizvada savu piekto sezonu Formulā 1 un savulaik 2009.gadā tā bija viena no trim komandām, kuras tika izvēlētas dalībai F1 ar Maksa Moslija svētību. US F1 vienība tā arī netika līdz debijai, bet HRT komanda pēc pāris sezonām bankrotēja. Vēlāk brīvo vietu piešķīra tagadējai “Caterham” komandai, tomēr tās vadītājs Tonijs Fernandess pamazām ir uzgriezis muguru Formulai 1 un šobrīd ‘zaļā vienība’ ir izlikta pārdošanai.

“Marussia” īpašnieks ir krievu zinātnieks, investors un miljonārs Andrejs Čeglakovs (attēlā vidū džinsos), kurš bija Monako, lai klātienē noskatītos sacīksti. Iepriekš tieši Čeglakova atbalsts laikā, kad citi “Marussia Motors” īpašnieki novērstās, ļāva komandai turpināt darbu un tagad šie rezultāti Monako varētu dot impulsu investoram turpināt atbalstīt “Marussia”.

Turklāt papildus visam šie punkti, astotā vieta kopvērtējumā un iegūtais pārsvars pār “Caterham” un šobrīd arī “Sauber” var nodrošināt “Marussia” komandai ļoti ievērojamu naudas balvas pieaugumu sezonas izskaņā.

Marussia

“Mēs esam sajūsmināti par to, ka tiešām ir pamanāms progress,” paziņoja sporta direktors Grejems Loudons. “Mūsu komandā ir tikai 196 cilvēki un šī ir balva viņiem par smago darbu. Ja runājam par naudas balvu, kas tiek izmaksāta sezonas beigās, tad mēs labi atceramies 2012.gada Brazīliju, kad viss mainījās vienā mirklī. Toreiz tas mums maksāja desmitiem miljonus. Sezona ir tikai sākusies un mums jāturpina strādāt.”

Žils Bjanki Monako aizvadīja nevainojamu sacīksti, ja ņamam vērā, ka viņš startēja no pēdējās pozīcijas pēc pārnesumu kārbas nomaiņas un starta pozīciju soda. Francūzis sāka ar mīkstākā sastāva riepām un pārgāja uz supermīkstajām 50 apļus pirms finiša. Bjanki uzlaboja savas pozīcijas uz citu pilotu neveiksmju rēķina un pacēlās līdz pat 8.vietai, tomēr piešķirtais 5 sekunžu sods pēc sacīkstes atmeta viņu uz 9.pozīciju. Bjanki atzina, ka nopietnu impulsu komandas attīstībā devuši pēdējie testi Barselonā.

1 KOMENTĀRS