Pasaules čempionātā motošosejā astotais posms būs Nīderlandes GP. Jau kopš pašas pirmās sezonas 1949.gadā Nīderlandes GP notiek ātrajā un šaurajā Asenes trasē, turklāt joprojām sacīkstes notiek sestdienā. Neskatoties uz pamatīgo pārbūvi 2006.gadā, to joprojām dēvē par motošosejas Katedrāli. Asenē motociklu riepām ir ļoti laba saķere ar trases segumu un braucēji sasniedz lielāku ātrumu kā citās līdzīgās trasēs. 2014.gadā savu vienīgo uzvaru Asenē izcīnīja septiņkārtējais MotoGP/500cm3 klases čempions Valentino Rosi, otrajā vietā atstājot Marku Markesu. Toties šosezon pasaules čempions vēl nepazīst zaudējuma rūgtumu – Markess ir uzvarējis visos septiņos posmos. Moto2 klasē līderis Esteve Rabats iepriekšējā posmā Katalonijā izcīnīja jau ceturto uzvaru šosezon un kopvērtējumā savu pārsvaru pār Miku Kalio palielināja līdz 34 punktiem. Moto3 klasē pēc septiņiem posmiem Džekam Milleram ir 117, Romano Fenati 110 punkti.

Gribās, lai sestdienas MotoGP sacīkste vēsturiskajā Asenes trasē  turpinātu pēdējos posmos aizsākto Rosi, Lorenco, Pedrosas un vēl kāda cīņu par pjedestālu

VSB komentētājs Tāls Meļķis: “Gribās, lai sestdienas MotoGP sacīkste vēsturiskajā Asenes trasē  turpinātu pēdējos posmos aizsākto Rosi, Lorenco, Pedrosas un vēl kāda cīņu par pjedestālu. Pēc astotās uzvaras brauks Markess un būs interesanti vērot, cik viegli, vai cik grūti un vai vispār tas izdosies. Moto2 klasē turpināsies Marc VDS komandas biedru duelis, kurā Kalio ir ķērāja lomā pret čempionāta līderi Rabatu. Millers vai Fenati, tādas joprojām ir asociācijas ar Moto3 klasi, kurā gan bez iepriekšminētajiem ir vesela rinda pretendentu uz uzvaru un pat čempiontitulu.”

 

Asene ir nežēlīga trase, kur pērn krita ne tikai Horhe Lorenco, bet arī Marks Markess un, iespējams, spānim ir kaut neliela bijība pret to

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Asenes trase Nīderlandē jeb ‘Motošosejas katedrāle’ ir nākamā skatuve, kur savu astoto uzvaru pēc kārtas šogad centīsies izcīnīt Marks Markess. Pazīmes pēdējos divos posmos gan liecina, ka konkurenti ir pamodušies pēc sezonas sākuma nokdauna un rodas sajūta, ka neuzvaramajam spānim tiešām nākas piepūlēties, lai izcīnītu uzvaru. Asene, kurā saglabājušies vairāki klasiskie vecās trases pagriezieni, ir nežēlīga trase, kur pērn krita ne tikai Horhe Lorenco, bet arī Marks Markess un, iespējams, spānim ir kaut neliela bijība pret to. Tostarp uzvaru pagājušā gadā izcīnīja Valentīno Rosi, kurš iepriekšējā posmā Katalonijā turēja Markesu īsā pavadā un neļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru. Ja Markesam tomēr izdosies izcīnīt asoto uzvaru pēc kārtas, viņš uzlabos Rosi 2002.gada septiņu uzvaru sēriju panākumu un pietuvosies varenajiem Mikam Dūenam (10 uzvaras pēc kārtas), Džonam Sērtisam (11) un Maikam Heilvudam (12), kamēr līdz Džakomo Agostīnī 20 uzvarām pēc kārtas vēl tāls ceļš ejams.”

MotoGP Nīderlandes GP kanālā VSB:

  • Piektdien, 27.jūnijā 13:30 MotoGP Nīderlandes GP. Moto3 kvalifikācija.
  • Piektdien, 27.jūnijā 14:20 MotoGP Nīderlandes GP. MotoGP 4.treniņbraucieni.
  • Piektdien, 27.jūnijā 15:10 MotoGP Nīderlandes GP. MotoGP kvalifikācija.
  • Piektdien, 27.jūnijā 16:05 MotoGP Nīderlandes GP. Moto2 kvalifikācija.
  • Sestdien, 28.jūnijā 11:45 MotoGP Nīderlandes GP. Moto3.
  • Sestdien, 28.jūnijā 13:05 MotoGP Nīderlandes GP. Moto2.
  • Sestdien, 28.jūnijā 14:30 MotoGP Nīderlandes GP. MotoGP.