MotoGP sezonas devītajā posmā – Vācijas Lielās Balvas izcīņā Zaksenringas trasē – pēdējo četru gadu laikā uzvarējuši teju tikai Spānijas motobraucēji. Vienīgais izņēmums bija itāļu izcelsmes vācietis Sandro Kortēze, kurš 2012.gadā bija ātrākais Moto3 klasē. Pērn mazākajā klasē uzvarēja Alekss Rinss, Moto2 – Hordi Toress un MotoGP klasē Marks Markess. Karaliskās klases čempions šosezon ir bijis nepārspēts visās astoņās līdzšinējās sacīkstēs. Iepriekšējā posmā Asenes trasē Marku neapturēja pat lietus un slapjā trase. Mazākajās klasēs situācija ir saspringtāka. Moto2 Asenē uzvarēja austrālietis Entonijs Vests, kurš kopvērtējumā ieņem tikai 8vietu, bet līderiem Estevem Rabatam un Mikam Kalio pirms Zaksenringas ir attiecīgi 157 un 131 punkts. Moto3 klasē Asenē uzvarēja Alekss Markess. Līderi Džeks Millers un Romano Fenati palika bez punktiem. Kopvērtējumā Milleram tagar ir 117, Fenati un Markesam pa 110 punktiem.

Atlikušie pjedestāla pakāpieni gan kopvērtējumā, gan turpmākajās sacīkstēs ir pietiekami pieprasīti no braucējiem, kuriem jau ir pagarināti kontrakti – Rosi, Pedrosa – un arī no tiem, kuriem tas vēl priekšā

VSB komentētājs Tāls Meļķis: “Jau devītais MotoGP čempionāta posms un joprojām nav ilūziju par citu uzvarētāju, ja vien tas nav Markess. Sāk izskatīties, ka tiešā cīņā trasē būs grūti pārtraukt viņa fenomenālo uzvaru sēriju un konkurenti var cerēt uz Viņas Augstību Nejaušību… Savukārt atlikušie pjedestāla pakāpieni gan kopvērtējumā, gan turpmākajās sacīkstēs ir pietiekami pieprasīti no braucējiem, kuriem jau ir pagarināti kontrakti – Rosi, Pedrosa – un arī no tiem, kuriem tas vēl priekšā. Svētdienas sacīkste arī  būtu ideāls brīdis, lai savu skatītāju un sponsoru acu priekšā  maksimālu rezultātu demonstrētu Stefans Bradls. Moto2 klases līderiem un komandas biedriem Rabatam un Kalio ir jāizvēlas agresīvāka taktika, jo šķietami lielais punktu pārsvars ir mānīgs un atceroties iepriekšējo sacīksti – konkurenti nesnauž! Moto3 klasē pirmo piecinieku šķir 15 punkti un kopvērtējuma līderim austrālietim Milleram papildus slodzi sagādā viņa pretrunu pilnie nākotnes kontrakti…”

Pēc tam, kad lietus ieviesa pamatīgas korekcijas iepriekšējā posma norisē Asenes trasē, šajā nedēļas nogalē MotoGP čempionāts pārceļas uz Zaksenringas trasi bijušās Austrumvācijas teritorijā un šeit tradicionāli lietus ir bijis vēl biežāks viesis

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Pēc tam, kad lietus ieviesa pamatīgas korekcijas iepriekšējā posma norisē Asenes trasē, šajā nedēļas nogalē MotoGP čempionāts pārceļas uz Zaksenringas trasi bijušās Austrumvācijas teritorijā un šeit tradicionāli lietus ir bijis vēl biežāks viesis. Kamēr čempionāta līderi Marku Markesu nespēja apturēt arī lietus un viņš burtiski pārpeldēja pirmais finiša līniju Asenē, viņa konkurenti šādos apstākļos demonstrēja ļoti mainīgu sniegumu – Valentīno Rosi pēc neveiksmīgas kvalifikācijas spēja reabilitēties sacīkstē, bet Horhe Lorenco mocījās ar Yamaha motocikla nestabilitāti. Pārmaiņas pēc mēs varētu sagaidīt lielus darbus arī no Dani Pedrosas, kurš Zaksenringā vienmēr ir bijis lielisks un turklāt spānis pirms pāris dienām nodrošināja savu nākotni, pagarinot līgumu ar Repsol Honda komandu līdz 2016.gadam.”

MotoGP Vācijas GP kanālā VSB:

  • Sestdien, 12.jūlijā 13:30 MotoGP Vācijas GP. Moto3 kvalifikācija.
  • Sestdien, 12.jūlijā 14:20 MotoGP Vācijas GP. MotoGP 4.treniņbraucieni.
  • Sestdien, 12.jūlijā 15:10 MotoGP Vācijas GP. MotoGP kvalifikācija.
  • Sestdien, 12.jūlijā 16:05 MotoGP Vācijas GP. Moto2 kvalifikācija.
  • Svētdien, 13.jūlijā 11:45 MotoGP Vācijas GP. Moto3.
  • Svētdien, 13.jūlijā 13:05 MotoGP Vācijas GP. Moto2.