Horhe Lorenco atzinis, ka Marks Markess pārspēs Valentino Rosi statistiku un kļūs par labāko MotoGP braucēju vēsturē.

Markess izcīnīja titulu debijas sezonā, 2013. gadā, un kļuva par jaunāko čempionu, 20 gadu vecumā.

“Repsol Honda” braucējs sāka aizstāvēt titulu ar desmit uzvarām pēc kārtas, pirms viņa uzvaru sērija tika pārtraukta Brno trasē čehijā, kur uzvaru izcīnīja Markesa komandas biedrs Danijs Pedrosa.

Rosi uzstādīja savus rekordus MotoGP, savā labākajā karjeras laikā, bet viņa ” Yamaha”  komandas biedrs Lorenco domā, ka Markesam ir visas iespējas pārspēt šos rekordus.

“Viņš var ieg’t rekordus, ja viņš netiks pie kāda savainojuma, un viņam paliks tik labs motocikls, kā tagad, ja viņš turpinās trenēties kā šobrīd, un ja viņam būs tāda motivācija kā tagad,” atzinis Lorenco.

“Viņš ir ļoti talantīgs, un  nav no nekā nobijies vēl joprojām.”

“Viņam ir viss ko vajag. Viņš ir jauns, talantīgs, ambiciozs, un viņam ir labs motocikls un laba komanda.”

Rekordi jau pārspēti

Markess jau ir pārspējis Rosi rekordus, Rosi savu pirmo uzvaru izcīnīja divdesmit viena gada vecumā, bet Markess jau ir ceļā uz savu otro titulu tajā vecumā.

Rosi gan pieder rekords par uzvarām 500cc/MotoGP klasē, tās viņam ir astoņdesmit, bet Rosi ir mazāk uzvaras nekā Džakomo Agostīni visās klasēs kopā. Rosi tās ir 106, bet itāļu leģendai Agostīni ir par 16 vairāk.

Rosi ir izcīnījis 7 augstākās klases titulus, un deviņus titulus pa visām klasēm kopā.

Markess ir vienpadsmitajā vietā GP uzvaru ziņā. Viņš uzvarējis ir 42 reizes 125cc, Moto2 un MotoGP klasēs. Viņam šobrīd ir 16 MotoGP uzvaras, un tajā ziņā viņš ir septiņpadsmitais rekordu grāmatās.

Viņam ir trīs čempiontituli. Pa vienam 125cc, Moto2 un MotoGP klasēs.

Lorenco šobrīd ir sestais Grand Prix uzvaru skaita ziņā, viņš dala vietu ar Filu Rīdu ar 52 GP uzvarām. Arī MotoGP klasē uzvaru ziņā, viņš dala sesto vietu ar Ediju Lavsonu ar 31 top-klases triumfu.

Lorenco tic, ka viņš var pievienot vēl uzvaras viņa CV, nesen viņš pagarināja līgumu ar “Yamaha”, kas atļaus viņam braukt arī ar jaunās ēras motocikliem 2016. gadā.

“Tas ir svarīgi palikt tajā pašā komandā līdz 2016. gada, jo tu veidosi evolūciju motociklam bez savas elektronikas. 2016. gads būs ļoti atšķirīgs gads,” saka Lorenco.

“Es joprojām gribu pabeigt karjeru “Yamaha” sastāvā.”

1 KOMENTĀRS

  1. Markess ar savu titulu pagājušogad savā pirmajā MotoGP sezonā, un šogad ar 10 uzvarām pēc kārtas protams pārsteidzis Moto GP sabiedrību. Liekas, ka pats maestro Rossi, tik graujoši nesāka, par Stoneru nemaz nerunājot. Nu zināms pamats tā domāt ir, bet prognozēt uz priekšu kā būs 10 gadu garumā…..riskanti 🙂