“Toro Rosso” jaunieguvums Makss Verstapens uzskata, ka viņa pilotēšanas stils visvairāk līdzinās Fernando Alonso stilam. “Es domāju, ka mans pilotēšanas stils ir atšķirīgs no tēva un vairāk līdzinās Alonso,” paziņoja 16 gadus jaunais pilots, kurš nākamgad nomainīs Žanu Ēriku Verņē. “Kad vajag, viņš ir saudzīgs un var pietaupīt riepas, bet kad vajag, viņš ir agresīvs, tomēr vienmēr saglabā kontroli pār mašīnu. Tas man patīk un es spēju nodemonstrēt tieši to pašu F3 līmenī.” Nevar aizmirst, ka vairāki F1 eksperti, tostarp pasaules čempions Žaks Vilnēvs ir kritizējis Verstapena nolīgšanu un atzinis, ka tas nāks par sliktu Formulai 1 kopumā, devalvējot tās vērtību. Tomēr kanādietis arī atzina, ka mūsdienās jaunie piloti nobriest agrāk, jo savā sagatavošanās procesā var izmantot neskaitāmus simulācijas rīkus.

Luiss Hamiltons un “Mercedes” komanda ir nolēmusi atlikt sarunas par jauno līgumu kamēr netiks noskaidrots šīs sezonas čempions. Lai gan no abām pusēm ir vēlme turpināt sadarbību arī pēc 2015.gada, kad beidzas esošais līgums, šobrīd pārrunas var radīt nevajadzīgu stresu un uzmanības novēršanu no titula cīņas. Nevar aizmirst, ka Niko Rosbergs jau ir pagarinājis līgumu ar “Mercedes”. Tostarp Varks Vēbers, kurš pats savulaik bija iesaistīts šādā cīņā ar savu komandas biedru “Red Bull” komandā Sebastianu Fetelu, paziņoja, ka šobrīd “Mercedes” būs ļoti grūti atgriezt komandas vienotības garu un jāsāk domāt vai ir vērts paturēt abus pilotus vienībā arī turpmāk, jo tas var izrādīties destruktīvi. “Šobrīd viņi domās tikai par vienu lietu – kā pārspēt vienam otru un tas var radīt pamatīgas problēmas komandai,” paziņoja Vēbers.

Džensons Batons ir atzinies, ka var būt spiests sezonas izskaņā kārt ķiveri vadzī. Jau rakstījām, ka McLaren” un “Honda” meklē iespējas nolīgt kādu no vadošajiem F1 pilotiem un Batons šobrīd nav abu kompāniju saraksta galvgalī. “Honda” vēlmju sarakstā tiek minēti tādi uzvārdi kā Hamiltons, Fetels un Alonso. Arī spāņu un britu prese jau raksta, ka Alonso “Honda” atbalstītajā komandā varētu saņemt pat 32 miljonus USD sezonā un darījumā piedalītos arī spāņu pilota atbasltītājs “Santander”. Intervijā BBC Džensons Batons atzinās, ka sarunas par nākamā gada līgumu vēl nemaz nav sākušās un tas esot ļoti neierasti “McLaren” komandas stratēģijai, kas tradicionāli visai laicīgi vienojas par līgumiem. “Ja man jākar ķivere vadzī sezonas beigās, tad to arī darīšu, taču es jūtu, kam vēl ir ļoti daudz ko dot Formulai 1,” paziņoja Batons. “Es nespēju iedomāties savu dzīvi bez motoru sporta kopumā un jo īpaši bez Formulas 1.”

1 KOMENTĀRS

  1. Riextkozha saka : “Šobrīd viņi domās tikai par vienu lietu – kā pārspēt vienam otru un tas var radīt pamatīgas problēmas komandai.”

    vaitad shaada veida duelis nav tas ko grib redzeet liidzjuteeji? poooo uz komandas probleemaam. F1 polularitaatei shitas duelis naaks par labu. un tas ir galvenai.

    • ”prot izmantot situāciju…” – to sauc par ”spēju lasīt sacīksti”, t.i. izprast sacīkstes gaitu un aprēķināt savas iespējas. Kā redzējām Ungārijā pēc pirmā stopa būdams kautkur ap 10. vai tml vietu tas bija RIC kas komandai teica ”we can win this” nevis otrādi, kā nereti gadās dzirdēt vienu otru superstāru vaimanājot radio : kāda ir mana pozīcija!???, vai/ko mēs(jūs) kautko varat darīt??!!! Izdariet kautko!!! RIC pats zin kas viņam jāizdara lai izcīnītu max rezultātu. Un dara to viņš perfekti, gan ar drosmi, gan ar risku, gan apņēmību un ledusaukstu aprēķinu.