2014. gada Race Of Champions notiks Bushy Parka trasē, Barbadosā 13.-14. decembrī. Race Of Champions, kas jau vairāk kā 25 gadus, ļauj vienuviet, un ar vienādām mašīnām sacensties labākajiem motoru sportistiem no F1, WRC, WEC, MotoGP, Nascar IndyCar, WTCC, un X-Games sacensībām.

Iepriekš ROC ir noticis Stade de France stadionā (2004-2006), Parīzē, Londonas Vemblija stadionā (2007-2008), olimpiskajā „putna ligzdas” stadionā Pekinā (2009), Diseldorfas ESPIRIT arēnā (2010-2011), un Bangkokas Rajamangala stadionā (2012).

“F1LV

Līdzjutējiem tika aicināti palīdzēt izvēlēties vietu 2014. Gada ROC sacensībām. Viņi varēja balsot Race Of Champions mājas lapā, un sociālajos tīklos Facebook un Twitter. Bushy Parka trase bija viena no populārākajām balsojumā, un pēc pēdējām diskusijām ar visiem atbildīgajiem Barbadosa ir tikusi izvēlēta ROC rīkošanai 2014. gadā.

ROC organizētājs Frederiks Džonsons saka: „Mēs bijām patīkami pārsteigti par atsaucību uz balsojumu, lai izvēlētos norises vietu ROC. Mēs saņēmām vairāk kā 14 000 balsu, dažādām trasēm un stadioniem, kuri pievienosies mūsu sarakstam ar iespējamajām vietām nākošajiem gadiem. Bushy Parka trase bija viena no populārākajām balsojumā, un mēs esam sajūsmināti, par došanos uz Barbadosu.”

Foto: Race of Champions
Foto: Race of Champions

„ROC rīkošana sacīkšu trasē nozīmē, ka pēc desmit gadu pārtraukuma ar sacensībām stadionos, ROC atgriezīsies sacīkšu trasē. Mēs noteikti atgriezīsimies stadionos nākotnē, bet mēs priekšrocības ar pieejamo platību, uz izveidosim iespaidīgu paralēlo trasi Bushy Parkā.”

Bushy Parka trases direktors Marks Malonejs piebilda: „Mēs esam priecīgi par ziņām, ka Bushy Parka trase tikusi izvēlēta organizēt Race Of Champions 2014. gadā. Šis sasniegums apliecina mūsu spēju sarīkot pasaules līmeņa sacensības. Motoru sports Barbadosā skatītajiem ir pirmajā vietā, priekšā kriketam vai futbolam.”

Šogad renovētai Bushy Parka trasei ir 40 gadu vēsture. Tā atrodas netālu no Barbadosas galvaspilsētas Bridžtaunas un no starptautiskās lidostas. trase nu tikusi pagarināta no 1.3km līdz 2km garumam ar cairāku desmitu tūkstošu skatītāju ietilpību. Trase ieguvusi FIA Grade 3 licensi.Trasē arī ir jauni boksi, kartingu trase, un taisne dragreisam.

Tagad Bushy Parka trase gatavojas uzņemt lielāko motoru sporta notikumu līdz šim. Tiks izveidoti divi paralēli ceļi, savienoti ar tiltu. Braucēji pirmajā dienā brauks pa pāriem nāciju kausā, 13. Decembrī, un nākamajā dienā sacentīsies individuāli.

Bet tas nav viss. Barbadosā būs arī jaunā ROC meistarības pārbaudes trase, kura būs speciāli izveidota lai pārbaudītu dažādas braukšanas prasmes, ieskaitot asus līkumus, slalomus, 360 un 180 grādu līkumus un paralēlo noparkošanos. Pēc tam, pēc sacensībām dažas no mašīnām kas tiks izmantotas sacensības paliks trasē, un korporatīvajiem viesiem, VIP viesiem un faniem tiks piedāvāts sacensties indentiskās mašīnās, kā motoru sporta leģendām, tajā pašā trasē, un viņi varēs sevi salīdzināt ar pasaules labākajiem braucējiem.

1 KOMENTĀRS

      • da ne jau par to. Un zinu kur Barbadosa ir. Ko biju domājis ir – kāpēc tādus pasākumus kā ROC un F1 rīkot visādās tādās exotiskās vietās kur par autosportu nevienam nav ne kādas nojēgas, nedz arī intereses? Uzriez nāk prātā tā filma par Jamaikas bobslejistiem.

  1. Pie Kubas? Hm, tā, ka esmu daudz lasījis par XVII gs.Karību jūras dzīvi un ģeogrāfiju, no galvas zinu, ka attālums no Kubas ir pietiekami iespaidīgs (aviācijai, protams, nekas īpašs). Sala pat nedaudzir ārpus no Mazo Antiļu salu ģeogrāfiskās ierindas ķēdes (uz austrumiem), un nav tik kalnaina, kā citas… izvēlēta varbūt laikam Riannai par godu.