Jaunizveidotās amerikāņu F1 komandas Haas sastāvā 2016. gadā varētu startēt NASCAR čempionāta zvaigzne Džefs Gordons, kurš nesen paziņoja, ka šī būs viņa pēdējā pilnā sezona NASCAR čempionātā. 43 gadus vecais amerikānis Sprint Cup Series izcīnījis četrus titulus, savu slavu izpelnoties tieši līkumotajās trasēs, kas lieti noder F1. Ja Gordons sēdīsies pie Formula 1 mašīnas stūres, viņš kļūs par vecāko debitantu F1 kopš 1967. gada, kad 45 gadu vecumā Kanādas GP debitēja Als Pīss. Gordons ar Williams mašīnu aizvadīja testus 2003. gadā, kad ‘apmainījās’ ar toreizējo Williams pilotu Huanu Pablo Montoiju, kurš tika pie iespējas testēt Gordona mašīnu.

Neraugoties uz nesen veikto budžeta samazinājumu Lotus komanda paziņojusi, ka šobrīd atrodas ļoti drošā stāvoklī no finansiālā aspekta, un ir apņēmības pilna uzlabot rezultātus, par ko pavēstījis komandas ģenerāldirektors Metjū Kārters. “Šīs sezonas budžets, salīdzinot ar pagājušo sezonu paliek nemainīgs, tiesa gan, mazāks par 2013. gadu.” Kārters stāsta, ka panāktas vairākas vienošanās ar sponsoriem, kā rezultātā jaunā modeļa attīstība var noritēt veiksmīgi. Atgādinām, ka šosezon Lotus atteikusies no Renault dzinējiem, dodot priekšroku Mercedes ražojumiem. “Nevēlos izklausīties pārāk optimistisks, tomēr, objektīvi skatoties, mūsu mērķis šai sezonai ir 3. vai 4. vieta konstruktoru kausā.”

Red Bull komandas vadītājs Kristians Horners paziņojis, ka šīs sezonas Red Bull modelis joprojām nav gatavs, tomēr komanda piedalīsies testos Heresā, kas sāksies 1. februārī. Horners nezaudē optimismu: “Pagājušogad mēs pirmajās četrās testu dienās veicām vien 4 apļus, kad mašīna apstājās. Šī ziema salīdzinoši ir bijusi daudz veiksmīgāka.” Horners izteicies, ka ir patīkami, ka Renault iegādās dzinējus tikai Red Bull un Toro Rosso vienībām, jo nebūšot nekādu traucējumu saistībā ar citām komandām. Tikmēr Renault kompānija par mērķi šai sezonai uzstādījusi piecu uzvaru izcīnīšanu, solot, ka Mercedes pārsvars šosezon būs krieni mazāks.

1 KOMENTĀRS