Sebastians Fetels FIA jaunos noteikumus, kas aizliegs pilotiem būtiski mainīt ķiveru krāsojumu, ir nosaucis par joku.

FIA pieņēma iepriekš izsludināto noteikumu par to, ka pilotiem visu sezonu ir jāstartē ar vienu ķiveres krāsojumu, lai pieliktu punktu nepārtrauktajām krāsu maiņām un piloti pieturētos viena atpazīstama krāsojuma. Tostarp Fetels, kurš tradicionāli mainīja ķiveres krāsojumu gandrīz uz katru posmu, paziņoja, ka FIA vajadzētu koncentrēties uz nopietnākiem jautājumiem un domāt par to, kā nepazaudēt vēl vairākas komandas.

“F1LV

“Ja godīgi, es domāju, ka tas ir joks,” paziņoja Fetels. “Šobrīd ir krietni svarīgākas lietas, kā jālemj par F1 nākotni, taču izskatās, ka šī bija vienīgā, par kuru viņi varēja vienoties.”

“Es nezinu, kāds ir sods par ķiveres krāsojuma maiņu,” turpināja Fetels. “Ja tas ir naudas sods un līdzekļi tiek novirzīti labdarībai, tad es ar prieku turpināšu mainīt krāsojumu.”

FIA jaunajos Sportiskajos noteikumos stāv rakstīts (punkts 21.1): “Lai būtu iespējams viegli atšķirt pilotus vienu no otra, kamēr tie atrodas trasē, ķiveres krāsojumam ir jāpaliek nemainīgam uz visiem čempionāta posmiem vienas sezonas laikā.”

1 KOMENTĀRS

  1. Jā, šis ir visai diskutabls jautājums. Patīk mums tas vai nē, bet laikam jāpieņem, ka krāsu dizaina aspekti iet roku rokā ar laikmetu un tehnisko progresu. 70-80-to gadu pilotu personificētās ķiveres krāsojuma ziņā, lai gan viegli atpazīstamas, tomēr bija salīdzinoši primitīvas, jo to izstrādē nebija iesaistīta vesela industrija. Šodien katrs bērndārznieks-kartingists pasūta dizainera datorā uzzimētu ķiveri, kas žilbina ar simtiem krustu šķērsu izvietotiem krāsu toņiem. Tāda tagad mode. Tāpēc jāuzdod jautājums – ko mums dos fakts, ja, piemēram, Fetels, Rosbergs, Rikjardo vai Raikonens tagad uz sezonu paliks pie nemainīga ķiveres krāsojuma? Vai tas dos jebkādu asociāciju ar šiem braucējiem, ja nevienam vispār nav nekādas nojausmas, kāda tad patiesībā izskatās konkrētā pilota ķivere? Turklāt mūsdienu krāsu sajaukumi cilvēka uztverei ir par sarežģītu un “vizītkartes efekts” neradīsies tikai dēļ tā vien.