Formula 1 pārcēlusies uz Arābijas pussalu, kur Sakiras trasē tiks aizvadīts pēdējais posms pirms došanās uz Eiropu. Sacīkstes Bahreinā notiek jau kopš 2004. gada, un, gluži tāpat kā pagājušogad, arī šonedēļ Bahreinas GP notiks zem mākslīgā apgaismojuma.

Līdz šim veiksmīgākais braucējs Bahreinā bijis Fernando Alonso, kura kontā 3 uzvaras (2005., 2006. un 2010. gadā). Felipe Masa un Sebastians Fetels tikuši pie diviem panākumiem, bet Džensonam Batonam, Luisam Hamiltonam un Mihaelam Šūmaheram pa vienai uzvarai. Niko Rosbergs, kurš abās pēdējās vizītēs Bahreinā izcīnīja pole position, pie panākuma Sakiras trasē vēl nav ticis. Jāizceļ arī Kimi Raikonena stabilitāte, kurš Bahreinā uz goda pjedestāla kāpis 6 reizes, kamēr nevienam no viņa konkurentiem tas nav izdevies biežāk kā trīs reizes. Komandu vērtējumā veiksmīgākā bijusi “Ferrari” komanda, kas Bahreinā tikusi pie 4 uzvarām. Desmit sacīkšu laikā četras reizes uzvarējis pole position ieguvējs, trīs panākumi otrās starta pozīcijas ieguvējiem, bet pārējās uzvaras izcīnītas no otrās starta rindas. Pagājušā gada Bahreinas GP rezultātus var aplūkot šeit.

“Pirelli” riepu ražotājs sagatavojis plakātu ar svarīgāko informāciju par riepām gaidāmajās sacīkstēs:

Pirelli_Bah_2015

Arī finanšu kompānija UBS ir izstrādājusi uzskatāmu materiālu par sacīkstēm Bahreinā:

UBS_Bah_2015

Tā kā trase atrodas tuksnesī, tad nokrišņi ir ļoti reta parādība šai rajonā. Tie netiek solīti arī šajā nedēļas nogalē, līdz ar to skatītājus sagaida sausas, saulainas sacīkstes. Gaisa temperatūra varētu sasniegt aptuveni 30 grādu atzīmi.

Pēc dubultuzvaras Ķīnā jau atkal par pārliecinošiem favorītiem tiek uzskatīta “Mercedes” komanda. Vai Rosbergam beidzot izdosies pārspēt savu titulēto komandas biedru Hamiltonu? Vai varam sagaidīt Kimi Raikonenu kāpjam uz goda pjedestāla? Ko sasniegs “Lotus” komanda, kas līdz Pastora Maldonado neveiksmēm Ķīnā turējās uzreiz aiz “Williams”? Savas prognozes varat iesniegt F1.LV prognožu līgā, kur arī varat iepazīties arī ar vairāku ekspertu minējumiem.

Sacīkstes tiešraidē varēs vērot “Viasat Sport Baltic”, kas tiešo translāciju uzsāk 30 minūtes pirms sacīkšu sākuma pl.17:30. Sacīkstes atkārtojumā “TV6” kanālā varēs vērot pl.21:00. Šajā nedēļas nogalē F1 faniem tiek piedāvāta lieliska iespēja ‘Kungu Rija’ krogā tikties ar citiem līdzjutējiem, aplūkot autentisku F1 atribūtiku, kā arī aprunāties ar “Red Bull” komandas pavāru Niku Gulbergu.

Bahreinas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 14:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 18:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 15:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 18:00
Sacīkstes Svētdien pl. 18:00