2015. gada Formula 1 sezona uzņēmusi apgriezienus – pēc četrām sacīkstēm Austrālijā un Āzijā čempionāts pārcēlies uz tā rašanās vietu Eiropu. Šajā nedēļas nogalē notiks Spānijas GP izcīņa, kur tikai otro reizi vēsturē piedalīsies veseli 3 spāņu braucēji, turklāt viņu galvenās cerības Fernando Alonso pārstāvētā komanda “McLaren” uz šo posmu sagatavojusi jaunu mašīnas krāsojumu.

Barselonas trases karalis viennozīmīgi ir Mihaels Šūmahers, kurš Spānijā uzvarējis 6 reizes, bet no aktīvajiem braucējiem vislabāk veicies Kimi Raikonenam un Fernando Alonso, kuri Barselonas trasē uzvarējuši divreiz. Pa vienam panākumam Felipem Masam, Džensonam Batonam, Sebastianam Fetelam, Pastoram Maldonado un Luisam Hamiltonam, kurš Spānijā uzvarēja pērn. Šai trasē līdz šim ļoti liela loma bijusi kvalifikācijai – 18 no 24 sacīkstēm kvalifikācijas uzvarētājs ir spējis gūt panākumu arī sacīkstēs, 4 reizes uzvara izcīnīta no otrās pozīcijas, bet pa 1 reizei no 3. un 5. starta pozīcijas. Pagājuša gada rezultātus varat aplūkot šeit. “Pirelli” riepu ražotājs sagatavojis plakātu ar svarīgāko informāciju par riepām gaidāmajās sacīkstēs: Pirelli_ESP_2015 Arī finanšu kompānija UBS ir izstrādājusi uzskatāmu materiālu par sacīkstēm Spānijā: UBS_Esp_2015 Trasē būs 2 DRS zonas – viena kā jau ierasts starta finiša taisnē, bet otra taisnē starp 9. un 10. līkumu, kas ir Barselonas trases otrā garākā taisne, tomēr paredzams, ka tajā daudz apdzīšanu nenāksies redzēt.


Lielākā daļa braucēju jau vairākkārt izteikušies, ka, iespējams, varētu izbraukt trasi aizvērtām acīm, pateicoties apjomīgam darbam, kas te paveikts ikgadējos pirmssezonas testos. Vairākas komandas sola būtiskus uzlabojumus, tādēļ būs interesanti pavērot, kā mainīsies (ja mainīsies) spēku samēri un “Mercedes” un “Ferrari” komandu pārsvars. Savas prognozes varat iesniegt F1.LV prognožu līgā, kur arī varat iepazīties arī ar vairāku ekspertu minējumiem. Sacīkstes Spānijā atspoguļosim arī no klātienes, cenšoties parādīt arī to, kas parasti paliek ārpus televīzijas ekrāniem.

ESP_apmeklejums

Sacīkstes tiešraidē varēs vērot “Viasat Sport Baltic”, kas tiešo translāciju uzsāk 30 minūtes pirms sacīkšu sākuma pl.14:30, bet atkārtojumā “TV6” kanālā varēs vērot pl.23:30. Šajā nedēļas nogalē gaidāmas arī sacīkstes GP2 un GP3 čempionātos, kā arī Formula E posms Monako ielās.

Spānijas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 11:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 15:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 12:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 15:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00