Makss Verstapens neredz iemeslu, kāpēc viņš nevarētu sagādāt pjedestāla vietu savai komandai jau šajā nedēļas nogalē, leģendārajā Monako ielu trasē. 17. gadus vecais “Toro Rosso” komandas braucējs pārsteidza ar otro labāko apļa laiku Monako lielās balvas izcīņas pirmajā treniņā, kurš kā Monako ierasts, risinājās ceturtdienā. “Šajā trasē, ja mums būs daudz veiksmes, un citiem braucējiem būs problēmas un sadursmes, un mēs paliksim trasē, varbūt šeit ir iespēja. Mums vajag daudz veiksmes priekš tā. Parasti “Mercedes” un “Ferrari” vajadzētu būt priekšā, bet ja mums veiksies, tad varbūt,” saka Verstapens. jaunais F1 talants arī atzina, bija pārsteigts par savu 2. vietu Monako GP treniņbraucienā. “Es biju pārsteigts,” stāsta Verstapens, “Pēc finiša karoga es paskatījos uz ekrānu un es nevarēju atrast sevi [apakšgalā]. Un tad es paskatījos nedaudz uz augšu un viss bija kārtībā – tas bija labs aplis!”

Sebastians Fetels uzskata, ka pirmajai formulai atkal ir jāatgriežas pie ekstrēmākām mašīnām, lai braucējiem vajadzētu būt drosmīgākiem, un īsts talants tiktu atalgots labāk. “Es esmu vecmodīgs, “saka Fetels, “Es gribētu lielāku dzinēju, es nezinu turbo vai nē, labākas riepas, vairāk saķeri, lai mašīnas būtu ātrākas. Kad es pirmo reizi braucu ar F1 mašīnu, ja godīgi, es biju nobijies, un šobrīd es nedomāju, ka ir tādas sajūtas. Atšķirība starp Gp2 un F1 nav ļoti liela. Joprojām ir grūti braukt ātri, bet agrākos laikos vajadzēja vairāk drosmi, tas ir tas, kas braucējiem patiktu un arī faniem.” Fetels domā, ka F1 pēdējos gados pārāk lielu uzsvaru liek uz formulu un dzinēju, un nevis uz braucēja talantu kokpitā. Fetels kā Grand Prix braucēju asociācijas (GPDA) direktors ir palīdzējis izveidot fanu aptauju. Viņš tic, ka atsaucība no faniem parādīs, ka arī viņi grib izmaiņas.

“F1LV

MarussiaŽila Bjanki tēvs saka, ka viņa dēls turpina cīnīties par savu dzīvību, taču viņš atzīst, ka viņi ir sākuši domāt par sliktāko scenāriju. Kopš avārijas Suzukā pagājušā gada oktobrī, Bjanki jau 8 mēnešus turpina cīnīties par savu dzīvību. Lai arī Bjanki vairāk nav mākslīgajā komā, viņš ir bezsamaņā un prognozes arvien pasliktinās. Tieši pirms gada, Monako GP sacīkstē, Bjanki izcīnīja “Marussia” komandas vienīgos punktus tās vēsturē. “Galvenais, ka Žils ir dzīvs, tā ir galvenā lieta priekš mums,” saka Žila tēvs Filips. “Viņš cīnās ar visiem ieročiem, kas viņam ir, bet neiroloģiskā ziņā, esmu neesmu drošs, ka viņš ir spējīgs izdarīt daudz šobrīd. Redzot viņu cīnāmies, tad dod cerību viņa ģimenei, un tas ir svarīgi mums. Viņa atveseļošanās šobrīd ir apstājusies. Žila neiroloģiskais progress nav tāds, kādu mēs vēlētos redzēt. Kad mēs pamostamies katru rītu, mēs domājam par Žila dzīvību, mēs domājam arī par viņa nāvi, jo šajā situācijā viss var notikt.”

1 KOMENTĀRS