Nepilnu gadu pēc traģiskās Žila Bjanki avārijas čempionāts atgriezies Suzukas trasē Japānā, kur sacīkstes notiek jau kopš 1987. gada un regulāri sagādā daudz aizrautīgus brīžus līdzjutējiem. Cerams, šoreiz iztiksim bez nopietnām avārijām, jo vairāki līkumi padarīti drošāki, uzlabota ūdens notecēšanas sistēma, lai izvairītos no akvaplanēšanas, kā arī traktoru vietā šogad avarējušās mašīnas novāks ceļamkrāns, kam trases drošības joslā nemaz nebūs jādodas.

Kā jau ierasts daudzās trasēs arī Suzukā veiksmīgākais braucējs ir Mihaels Šūmahers, kurš uzvarējis Japānas GP 6 reizes, tomēr jāuzteic arī viņa tautietis Sebastians Fetels, kuram 6 piegājienos Suzukā izdevies uzvarēt 4 reizes, bet divreiz Fetels palika 3. vietā. No aktīvajiem pilotiem pa uzvarai te izcīnījuši Džensons Batons, Fernando Alonso, kā arī Kimi Raikonens, kurš 2005. gadā to izdarīja, startējot no 17. pozīcijas.  Lai gan pēdējo 6 sezonu laikā ne reizi uzvarētājs nav startējis zemāk par 2. pozīciju, tomēr tikai 13 no 27 sacīkstēm šeit uzvarējis pole position ieguvējs. Komandu vērtējumā vislabāk veicies “Ferrari”, kuri Suzukā uzvarējuši 7 reizes, bet “McLaren” pie panākuma tikuši 6 reizes.

JAP_rez

Neraugoties uz ļoti slapjā laikā aizvadītiem treniņbraucieniem, tiek solīts, ka sestdiena būs krietni vien sausāka, un kvalifikācija, visticamāk, tiks aizvadīta bez slapjam vai pārejas laikam paredzētajām riepām, savukārt iespējamība, ka sacīkstes notiks lietus laikā ir vēl mazāka. 

Lai gan Singapūras GP “Mercedes” braucējiem neizdevās cīnīties par augstām pozīcijām, tomēr ekspertu vērtējumā viņi joprojām ir galvenie favorīti uz uzvaru svētdien. Ja Hamiltonam izdosies uzvarēt otro gadu pēc kārtas, viņš noķers Airtonu Sennu izcīnīto uzvaru skaitā. Lai gan japāņu braucēji šobrīd čempionātā nepiedalās, tomēr ir skaidrs, ka mājnieku lomā šonedēļ Džensons Batons un “McLaren Honda” komanda. Tiesa gan, uz augstiem rezultātiem Batonam šogad būs grūti cerēt. Savas prognozes varat iesniegt F1.LV prognožu līgā, kur arī varat iepazīties arī ar vairāku ekspertu minējumiem.

Kvalifikācijas braucienus tiešraidē “Viasat Sport Baltic” kanālā varēs vērot sestdien pl. 9:00 no rīta, bet sacīkšu starts svētdien pl. 8:00 pēc Latvijas laika.

https://www.youtube.com/watch?v=DMc6xScf3gk

https://www.youtube.com/watch?v=7RA8V0akHEE