Šajā nedēļas nogalē F1 čempionāts pārcēlies pāri okeānam uz Ostinu, Teksasā, kur Luisam Hamiltonam ir iespēja, papildus pagājušajā posmā iegūtajam konstruktoru kausam, pievienot arī uzvaru čempionātā. Turklāt, pateicoties “Ferrari” pilotiem piešķirtajiem starta vietu sodiem, uzdevuma izpilde ir ļoti reāla.

Circuit of the Americas līdz šim aizvadītas 3 GP izcīņas – 2012. un 2014. gadā uzvaru izcīnīja Hamiltons (abas reizes no 2. starta pozīcijas), bet 2013. gadā pārliecinoši dominēja tā gada pasaules čempions Sebastians Fetels. Tieši šiem abiem braucējiem vienīgajiem Ostinā uz goda pjedestāla ir izdevies kāpt divreiz. ASV Hamiltonam ir īpaši iemīļota, jo 2007. gadā, tolaik vēl esot debitantam, viņam izdevās triumfēt Indianapolisā.

Nedēļas nogalē tiek prognozēts spēcīgs lietus piektdienā un sestdienā, bet nedaudz rāmāks svētdienā. Tas varētu ieviest nelielas izmaiņas spēku samēros un pārbaudīt braucēju spēju pielāgoties mainīgajiem laikapstākļiem. Gaisa temperatūra turēsies 20 – 25 grādu robežās. Līdz šim Ostinas trasē F1 sacensību nedēļu nogalēs nav lijis.

“Mercedes” komandas pilotiem bijis izteikts pārsvars visas sezonas garumā, taču šonedēļ, pateicoties “Ferrari” braucēju dzinēju nomaiņai, kā dēļ gan Sebastianam Fetelam, gan Kimi Raikonenam nāksies startēt 10 pozīcijas zemāk. Vietējos skatītājus priecēs Alekss Rosi, kuru Krievijas GP aizvietoja Roberto Meri, jo amerikānim nācās aizvadīt sacīkstes GP2 čempionātā. Vērts pasekot arī “Williams” komandas braucējiem, kuri kopvērtējumā cīnās par 4. vietu ar Raikonenu. Savas prognozes un minējumus varat iesniegt F1.LV prognožu līgā, kur arī varat iepazīties arī ar vairāku ekspertu minējumiem, kā arī komentāru sadaļā.

Sacensības tiešraidē, kā jau ierasts, būs iespējams vērot “Viasat Sport Baltic” kanālā. Neaizmirstiet, ka naktī no sestdienas uz svētdienu visā Latvijā iestājas ziemas laiks, un pulkstenis jāpagriež 1 stundu atpakaļ.

ASV GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 18:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 22:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 18:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 21:00
Sacīkstes Svētdien pl. 21:00

Uz preses konferenci šoreiz tika aicināti pagājušā posma pēdējā apļa neveiksminieki Kimi Raikonens un Valteri Botass, mājnieks Alekss Rosi, čempionāta līderis Luiss Hamiltons, pagājušā gada 3. vietas ieguvējs Daniels Rikjardo, kā arī zviedrs Markuss Ēriksons.

3 KOMENTĀRI

  1. Johaidī, tikai šorīt saliku kopā, kādu sviestu ir savārījuši 1.formulas menedžmenta stulbeņi – svētdien ASV GP notiks vienā laikā ar centrālo NASCAR ‘play-off’ gonku Talladegā. Vai tiešām šādi Bernijs grib izplatīt savu produktu Štatos? Viņš ko – cer, ka amerikāņu autosporta līdzjutējs izvēlēsies garlaicīgu ārzemnieku riņķošanu Teksasā pret klasisko bliezienu Alabamā? Viņš spēj iedomāties, ka jeņķis televīzijā kaut uz mirkli ieslēgs pārraidi no Ostinas un riskēs palaist garām the Big One Talladegā? Nemūžam!
    Diemžēl arī Viasats nedod nekādas izvēles iespējas – visur tikai 1.formula. Nu, nekas – nāksies kā vecajos sliktajos laikos atkal meklēt strīmu datorā. Neies jau sēdēt līdz četriem rītā, skatoties Viasat laipni piedāvāto ierakstu.

  2. Eu toch stulbi tie F1 funcionaari! Bernijs gaida 300 atbraukushus eiropiesus un pardesmit amerikanjus tribinees? Tak 95% amerikosu intereses tikai Talladega! (ja vel kaukads beisbols vai amerikanju futene nav fonaa, par ko man nav nekadas saprashanas…) Pashi rok bedri ASV Gp.