Sliktie laikapstākļi, kas visu nedēļas nogali plosās visā Teksasā, pamanījušies radīt pamatīgas izmaiņas F1 sacīkšu nedēļas nogalē. Piektdien tika atcelti 2. treniņbraucieni, taču nu, pēc vairākkārtējiem paziņojumiem par kvalifikācijas pārcelšanu par pusstundu, FIA paziņojusi, ka kvalifikācija notiks rītdien pl. 9:00 pēc vietējā laika jeb pl. 16:00 pēc Latvijas laika (pēc pulksteņa pagriešanas).

Tas nozīmē, ka braucējiem pēc kvalifikācijas būs vien dažas stundas laika, lai sagatavotos Grand Prix izcīņai. Ja dabas stihiju rezultātā arī rītdien neizdosies noskaidrot starta kārtību, tad braucēji uz starta stāsies pēc trešo treniņbraucienu rezultātiem.

“F1LV

Līdz šim F1 vēsturē kvalifikācija uz svētdienu tikusi pārcelta 3 reizes – 2004. un 2010. gadā Suzukā, bet pēdējoreiz tas notika pirms 2 gadiem Austrālijā. Pagaidām vēl nav bijuši gadījumi, kad starta kārtībai F1 čempionātā netiktu izmantota kvalifikācija, lai gan pirmskara laikos starta pozīcijas autosacīkstēs nereti mēdza pat izlozēt.

Tā kā gan braucējiem, gan komandu darbiniekiem nācās pavadīt diezgan daudz laika, gaidot kārtējos sacīkšu tiesnešu paziņojumus, tad daži izdomāja laiku pavadīt nenopietnā gaisotnē. Jūsu uzmanībai neliels ieskats no šodien notikušā.

4 KOMENTĀRI