Pastors Maldonādo apstiprinājis iepriekš izskanējušās runās par to, ka venecuēlietis nepaliks “Renault” komandas sastāvā. Par vienu no galvenajiem iemesliem sadarbības beigšanai ar Enstonā bāzēto komandu, kurā (vēl zem “Lotus” nosaukuma) aizvadīja pēdējās divas sezonas, tiek minētas finansiālās problēmas ar Maldonādo galveno sponsoru “PDVSA”. Pagaidām nav zināms par Maldonādo plāniem šai sezonai. Tikmēr “Renault” komanda pavisam drīz oficiāli apstiprinās, ka par Džoliona Palmera komandas biedru kļūs Kevins Magnusens.

“Force India” jauno braucēju programmu papildinājis krievu talants Ņikita Mazepins, kura tēvs miljardieris Dmitrijs Mazepins ir viens no “Uralchem” īpašniekiem. Šogad 16 gadus vecais Mazepins startēs Eiropas F3 čempionātā “Hitech Racing” komandas sastāvā. “Force India” sastāvā viņa pienākumos gan ietilps vien darbs simulatorā un dažu posmu apmeklēšana klātienē. Pirms dažiem mēnešiem “Force India” paspārnē nonāca cits jaunais talants Alfonso Seliss Jr., kuru, visticamāk, būs iespēja vērot piektdienu treniņbraucienos.

“F1LV

Viens no vadošajiem Indonēzijas preses izdevumiem “Jakarta Post” ziņo, ka Rio Harjanto ir ļoti tuvu līgumam ar “Manor” komandu, pateicoties 7,2 miljonu dolāru investīcijām no Indonēzijas jaunatnes un sporta ministrijas, kā arī 5,6 miljonu dolāru vērtajam vietējās naftas kompānijas “Pertamina” atbalstam. Rio Harjanto pagājušogad startēja GP2 čempionātā, kur 23 gadus vecais indonēzietis izcīnīja 3 uzvaras, kas ļāva ierindoties 4. vietā kopvērtējumā. “Manor” komanda ir vienīgā, kas pagaidām nav paziņojusi nevienu šīs sezonas braucēju.

12 KOMENTĀRI

 1. Nu, te viss skaidrs – krievu oligarha dēliņam 1.formulas krēsls jau garantēts. Šāds scenārijs var pajukt tikai tādā gadījumā, ja jaunietim darbietilpīgā riņķošana pa trasi apniks un viņš dos priekšroku laiskai gulēšanai uz jahtas puspliku meiteņu sabiedrībā. Varēs arī nabaga Pastoru pasaukt, lai… mušas atgaiņā 😀

 2. Sviests, cik tie piloti, par kuriem maksā drīz būs? gadās jau arī kāds talantīgs, bet tie ir reāli izņēmumi. Jau 2/3 no trūcīgajām komandām vārās uz bagātu papuču un krutu sponsoru piķa rēķina! Tas vairs nav smieklīgi… 🙁 Nu jau F1 sāk kļust par pilnīgu sviestu

 3. …jāpiebilst. ka jebkura pasaules klases sporta veida vadlīnija ir finanses….naivi domāt, ka rīkotājiem interesē tikai un vienīgi uzvarētāja un zaudētāja noteikšana un vienkārša laika pavadīšana sportiskā gaisotnē… to jūs varat meklēt tikai vietējā sporta zālē vai kartinga trasē…. F1 ir bijis saistīts ar naudu pilnīgi visos laikos…. motoru sports vispār ir joma, kur bet līdzekļu sfēras nu nekādīgi iztikt nevar…korumpētība sportā – tas jau cits temats…. korumpēts ir viss…..un jau sen…. ,,tīrs,, sports – šāds jēdziens vienkārši neeksistē….

  • Nu korumpētība F1 varbūt nav pats galvenais, Bernijs tak to kešu grābj pilnīgi godīgi… Maz ticams, ka Messeršmiti ir sapogājuši Bernijam un FIA, lai stulbi uzvarētu, gan Ferrari, gan McLaren varētu tikpat daudz zaļos iešķilt. A vot par noteikumiem ir jau pavisam cita tēma, tur jau kaukāds joks tiešām var slēpties, un tur jau nu kāds var būt arī izniedzis “pabalstu”

  • Korumpētības sakarā tēma drīzāk ir par sacīkšu norises vietām. Varbūt kāds iedomājas, ka visas tās Bahreinas, Azerbaidžānas, Singapūras, Malaizijas, Emirātu vai arī Krievijas GP izcīņas notiek tikai tāpēc, ka vietējie laipni uzbūvējuši modernu trasi, bet līdzjutēju miljoni izslāpuši pēc 1.formulas? Ka tik ne tā! Loģiski, arābu šeihs visdrīzāk brutāli nepārskaita uz Bernija kontu pāris simtu ļimakus, tāpat kā trases būvnieki un sacīkšu organizatori nenāk pie šeiha ar dolāriem piestūķētiem miskastes maisiem. Shēmas, protams, ir krietni izsmalcinātākas un sarežģītākas, taču rezultāts galu galā ir viens – Bernija impērija ierauš kārtīgu džunguru. Un arī šeihi un totalitārie prezidenti bešā nepaliek. Interesants vienīgi ir jautājums – kāds labums no F1 klātbūtnes būs vidēju post-padomju aldziņu saņemošam azerbaidžāņu pilsonim?

   • …lūk, labs piemērs- cik ļoti cilvēki maz zina par korumpētību sportā un tā mehānismiem (nekā personīga Pro -vienkārši novērojums) ….sacīkšu norises politika ir tikai punktiņš uz i …. (tas būtu tas pats, kas apgalvot , ka mums te Latvijā notiek tikai un vienīgi manipulēšana ar nodokļiem , kurus maksājam 😀 ) …galvenais politiskais pamats un virziens sportā ir nevis norises vietas un pat ne fanu auditorijas iegūšanas mehānisms, bet gan iekšpolitika – f1 attīstības noteikumu sistēmas, dalību sistēmas , tehnisko novirzienu sistēmas, autoindustrijas ražotāju loma šai pasākumā….pat tāda lieta kā sacīkšu tehniskie noteikumi ir pakļauti kopējam mērķim, kas novirza tehnisko attīstību viņiem vajadzīgajā gultnē , tāpēc šai sportā maina ko grib, dara ,ko grib, un tas notiek gandrīz nepārtraukti…tas nevis tāpēc, ka taustās un meklē pareizos virzienus, bet gan tāpēc , ka vajag – atbalstot noteiktajā laikā ieplānoto mārketingu plānus……tur piedalās visi , i sporta atbalstītāji , i autoražotāji , i riepu ražotāji , i tā tālāk i tā joprojām….. Eklstons manī vienmēr izraisa smaidu…man patīk viņu salīdzināt ar mūsu pašu Lembergu 😀 ….ķer aiz kules, nenoķer , ne likumi , ne tiesas – smaids no lūpām nekad nepazūd….tas tāpēc, ka viss ir tā atstrādāts un tā sabiezināts , ka cilvēki parastie to sagremot nespēj un nespēs….karavāna kā gāja, tā ies uz priekšu….. sacīkšu norises vietas un tam sekojošie notikumi – tā ir tikai ārpolitika sportā…..

   • p.s. varam ņemt par piemēru kautvai to pašu ,,jauno ēru,, formulā viens, kopš 2009. gada…. cilvēks parastais to saprot kā f1 attīstības virzienu , kā jaunu autoindustrijas taku, novirzienu….. kur galvenais (smieklīgais) aizbildinājums bija – naudas trūkums šai sportā 😀 ….patiesībā jaunā ēra atvēra jaunas durvis , jaunu biznesplānu , kas ienesa jaunu dvašu un jaunas pelnīšanas iespējas, tā kā ,,vecā ēra,, bija laba, bet jau novecojusi….. jauni partneri attīstībā, da it visā , ko iekļauj šis sports nozīmēja iespēju mainīt šī sporta iekšpolitiskajā vidē , iegrozot to vajadzīgajā gultnē….un tā tālāk un tā joprojām…. notikumu ķēde bezgalīga kā kosmoss….. viss kalpo naudai, naudai, naudai…..

 4. ….par korumpētību nedz politikā, nedz sportā neviens skaļi nerunā…tas , ko mēs zinam – ir mikroskopiska daļa no visa lielā mehānisma…..visu patiesību mēs nekad neuzzināsim – viss notiek tikai izredzētu dalībnieku plauktos…. Bernijs, tāpat kā visi lielie spēlētāji nevis grābj pilnīgi godīgi , bet gan prot uztaisīt visu tā , ka tas izskatās pilnīgi godīgi , vai arī vispār neizpeld gaismā…politisks mehānisms….parastais cilvēks pat ne ar acs kaktiņu tur nespēj ,,ielīst,, …pajautā jebkuram kautvai mūsu pašu ministram Latvijā, kā var bāzt ķešā likumīgi….principi vieni un tie paši , tikai spēles noteikumi ir pieejami ne visiem..kur nu vēl dumjajam parastajIem Homo Sapiena pārstāvjiem 😀 …korumpētība ir galvenais iemesls, kas pazudina jebkura pasākuma galveno jēgu un vērtības…..