“DS Virgin” braucējs Sems Bērds izcīnījis uzvaru Buenosairesā notikušajā Formula E čempionāta 4. posmā, pēdējos apļos aiz sevis noturot kopvērtējuma līderi Sebastianu Buemi, bet trešo vietu izcīnīja Lukass di Grassi.

Šai posmā notika vairākas izmaiņas braucēju sastāvos. “Venturi” komandas sastāvā debitēja Maiks Konvejs, kurš aizstāja Žaku Vilnēvi, ar kuru sadarbība pirms dažām nedēļām tika pārtraukta. “Mahindra” sastāvā atgriezās Niks Haidfelds, kurš iepriekšējo posmu izlaida rokas savainojuma dēļ, bet “Aguri” sastāvā Natanelu Bertonu nomainīja Salvadors Durāns.

“F1LV

Pole position pirmo reizi karjerā izcīnīja Sems Bērds, aiz sevis atstājot Nikolā Prostu, Antonio Fēliksu da Koštu, kā arī “Venturi” braucējus Saracinu un Konveju. Abiem čempionāta līderiem neizdevās sasniegt plānoto – di Grassi palika septītais, bet Buemi pieļāva kļūdu un palika pēdējais.

Līdz boksu apmeklējumiem tabulas augšgalā lielas izmaiņas nenotika, tikmēr Buemi apdzina vienu konkurentu pēc otra, līdz boksu apmeklējumiem tiekot labāko sešiniekā. Īsi pēc pitstopiem pārstāja darboties tobrīd otrajā vietā esošā Fēliksa da Koštas formula un trasē devās drošības mašīna.

Sacīkstēm atsākoties, izkristalizējās līderu grupa – Bērds, di Grassi un Buemi, kurš drīz vien tika galā ar brazīlieti un 5 apļus pirms finiša metās uzbrukumā Semam Bērdam, kurš meistarīgi vairākkārt piesedza grūti vadāmo “DS Virgin” formulu un nosargāja pirmo pozīciju, kurā atradās visā sacīkšu garumā. Uzreiz aiz goda pjedestāla Stefans Saracins un Nikolā Prosts, kurš pēc pitstopa pieļāva kļūdu un pazaudēja vairākas pozīcijas. Lieliska iespēja finišēt punktos bija debitantam Konvejam, kurš īsi pēc drošības mašīnas došanās malā sagriezās un no piektās vietas atkrita uz 15. pozīciju.

Ar sacīkstēm ne pārāk saistītām problēmām saskārās Žans Ēriks Verņē, kurš saindējās ar pārtiku, kā rezultātā, viņa dalība sacīkstēs bija zem jautājuma zīmes. “DS Virgin” jau bija atradusi aizstājēju – WTCC čempionu un mājnieku Hosē Mariju Lopesu. Lai gan Verņē nepiedalījās treniņbraucienos, tomēr pēc ne pārāk sekmīgas kvalifikācijas spēja pakāpties līdz 11. pozīcijai.

Ātrāko apli, par kuru tiek piešķirti 2 punkti, sasniedza Žeroms d’Ambrocio, kurš pēc neveiksmīgas kvalifikācijas, sacīkstes uzsāka no beigām, startā piedzīvoja vairākus kontaktus un sabojāja mašīnu, kā rezultātā, nācās doties boksos, kurus beļģu braucējs pameta gandrīz sabojājot komandas ekipējumu. Esot apli aiz vadošajiem braucējiem, ātrākais aplis bija vienīgais, uz ko “Dragon” komandas braucējs bija spējīgs.

Formula E Buenosairesas ePrix rezultāti
V. Braucējs Komanda Rezultāts
1 United KingdomSam Bird United KingdomVirgin Racing 45:28.385
2 SwitzerlandSébastien Buemi FranceDAMS +0.716
3 BrazilLucas di Grassi GermanyAudi Sport Team Abt +7.525
4 FranceStéphane Sarrazin MonacoVenturi +9.415
5 FranceNicolas Prost FranceDAMS +11.316
6 FranceLoic Duval United StatesDragon Racing +15.660
7 GermanyNick Heidfeld IndiaMahindra Racing +16.444
8 NetherlandsRobin Frijns United StatesAndretti Autosport +18.685
9 United KingdomOliver Turvey ChinaChina Racing +22.007
10 BrazilBruno Senna IndiaMahindra Racing +22.456
11 FranceJean-Eric Vergne United KingdomVirgin Racing +24.482
12 BrazilNelson Piquet Jr. ChinaChina Racing +24.641
13 GermanyDaniel Abt GermanyAudi Sport Team Abt +27.998
14 SwitzerlandSimona de Silvestro United StatesAndretti Autosport +36.171
15 United KingdomMike Conway MonacoVenturi +39.581
16 BelgiumJérôme d’Ambrosio United StatesDragon Racing +1 aplis
Izst. Antonio Felix da Costa Team Aguri
Izst. Salvador Duran Team Aguri

Kopvērtējumā vadību ar 80 punktiem saglabā Sebastians Buemi, par 4 mazāk ir Lukasam di Grassi, bet šīs dienas uzvarētājs Sems Bērds atrodas 3. vietā ar 52 punktiem. Komandu vērtējumā Buemi un Prosta pārstāvētā “Renault e.DAMS” atrodas vadībā ar 101 punktu, “ABT Audi Schaeffler” braucēji guvuši 86 punktus, bet trešie ar 62 punktiem ir “Dragon Racing”.

Sacīkstes pilnā garumā iespējams noskatīties šeit: