Spāņu MotoGP braucējs Horhe Lorenco, uzstādot jaunu Lemānas (Francija) trases apļa rekordu, izcīnījis pole position pasaules motošosejas čempionāta 5. posma kvalifikācijā. Aiz viņa palika Marks Markess un Andrea Janone.

Jau ar pirmo lidojošo apli pērnā gada čempions Lorenco no “Yamaha” rūpnīcas komandas uzrādīja labāko laiku šajā nedēļas nogalē. Kvalifikācijas turpinājumā Lorenco savu laiku uzlaboja vēl vairāk, un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Marks Markess (“Repsol Honda”) palika otrajā vietā, Lorenco zaudējot 0,441 sekundes.

Andrea Janone pēc pirmā mēģinājuma, kurā uzrādīja trešo laiku, piedzīvoja kritienu, taču uzreiz devās uz boksiem pēc otra “Ducati” motocikla. Ar to gan rezultātu uzlabot neizdevās, un itālis palika pirmās rindas noslēdzošajā pozīcijā. Kritienu piedzīvoja arī “Repsol Honda” braucējs Danijs Pedrosa, kas viņam ļāva iegūt tikai 11. pozīciju.

Ceturto starta vietu izcīnīja Pols Espargaro, kuram sekos Janones komandas biedrs Andrea Doviciozo un Bredlijs Smits no “Tech3 Yamaha” komandas. Valentīno Rosi Francijas GP nedēļas nogale nav izvērtusies īpaši veiksmīga, un kvalifikācijā viņš tikai septītais, kas leģendārajam itālim ir zemākā starta vieta kopš 2015. gada Valensijas GP. Maveriks Vinjaless un Kels Kračlovs noslēdza trešo stata rindu.

Jāpiemin, ka Lorenco šī ir pirmā pole position Lemānas trasē, MotoGP klasē. Rīt MotoGP sacīkste notiks plkst. 15.00 pēc Latvijas laika.