Ar Reiņa Nitiša izcīnīto otro vietu noslēgušās pirmās sacensības jaunatklātajā Biķernieku rallijkrosa trasē. Jāni Baumani visas dienas garumā vajāja problēmas ar mašīnu, tāpēc finālā viņš uz starta neizgāja.

Pirmajā SuperCar pusfinālā uzvarēja šonedēļ dominējošais soms Joni-Peka Rajala. Otrais palika Rajalas tautietis Ville Mikola, bet trešajā vietā finišēja Jānis Baumanis. Baumanis izlaida 2. un 3,. kvalifikāciju, taču arī pusfinālā mašīna nestrādāja kā vajag. Tādēļ tika pieņemts lēmums finālā nestartēt. Otrajā pusfinālā pārliecinošu uzvaru guva Nitišs, kurš pārspēja somu Tēmu Patsi. Tŗešo vietu ieguva igaunis un pirmā NEZ posma 333 trasē uzvarētājs Andri Ouns.

Fināla startā Reinis izvirzījās vadībā, taču 2. aplī līderpozīciju pārņēma Rajala. Soms uzreiz iekrāja pārsvaru, un finišā jēkabpilieti apsteidza par 7 sekundēm. Trešajā vietā palika Patsi, kurš uzvarētājam zaudēja 13 sekundes.

SuperCar rezultāti

Vieta Pilots Valsts Auto Rez.
1. Joni-Pekka Rajala FIN Mitsubishi Mirage 6 apļi
2. Reinis Nitišs LAT Škoda Fabia +7.095
3. Teemu Patsi FIN Ford Fiesta MK7 +13.477
4. Andri Oun EST Ford Fiesta MK7 +22.702
5. Ville Mikkola FIN Ford Fiesta +1 aplis
Nest. Jānis Baumanis LAT Ford Fiesta Nest.

Super1600 klasē Latvijas sportisti izcīnīja dubultuzvaru. Pirmais finišēja Eliss Dukaļskis, kurš pārspēja Reini Safonovu. Trešais palika igaunis Mihkels Varuls, kamēr norvēģiete Lise Marija Sandmo palika ceturtā. Sandmo būtu varējusi cīnīties par augstāku vietu, ja 2. līkumā netiktu piedzīvota sadursme.

NEZ 2000 klasē uzvarēja norvēģis Kristians Sandmo, kurš apsteidza Denisu Kristensenu (Dānija) un Artūru Pumpuru. Jāatgādina, ka Pumpurs pāris reizes piedalījies arī rallija sacensībās, kā Haralda Šlēgelmilha stūrmanis.

Open klasē uzvarēja norvēģis Ola Froshaugs, apsteidzot somu Kristianu Losleinu un Latvijas pārstāvi Edmundu Ērgli. Biķerniekos notika arī LADA RX sacensības, kurās uzvarēja Ronalds Baldiņš, aizmugurē atstājot Uģi Traubergu un Matīsu Vasilisu.

NEZ rallijkrosa otrā posma fotogalerija:

Foto: Edgars Beļakovs

1 KOMENTĀRS

  1. Pasākums nudien izdevies un interesants. Vairāki piloti stāstīja, ka trase ir tehniski ļoti sarežģīti, tādēļ šīs papildus dienas Reinim un Jānim (kurš gan tehnisku problēmu dēļ brauca mazāk) ir ļoti vērtīgas. Protams, galvenie notikumi 1. un 2. oktobrī, kad Biķerniekos risināsies pasaules čempionāta posms, kur startēs arī Sebastians Lēbs, Peters Solbergs un Kens Bloks. Biļetes vēl ir pieejamas: https://shop.piletilevi.ee/public/?concert=181322&design=bilesuserviss&lang=lat&center=126#view=ticketsselect