Biķernieku trasē noslēgusies pirmā pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas RX posma diena. Divu kvalifikāciju kopsummā ātrākais bija norvēģis Andreass Bakerūds, kamēr mūsu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs ierindojās attiecīgi 7. un 12. vietā

Pirmajā kvalifikācijā pārliecinoši labāko laiku uzrādīja Timijs Hansens, kurš Biķernieku rallijkrosa trasi izmēģināja jau testos vasarā. Aiz Hansena palika Bakerūds un Sebastians Lēbs.

Jānis Baumanis savā Q1 braucienā iestrēga aiz Kena Bloka, kas rezultējās zaudētā laikā un 9. vietā. Reinis Nitišs sava brauciena sākumā izvirzījās līderpozīcijās, bet pēc džokerapļa veikšanas atkrita uz otro vietu, kur arī finišēja, kopsummā uzrādot 10. laiku.

Foto: Edgars Beļakovs
Foto: Edgars Beļakovs

Otrajā kvalifikācijā tika aizvadīts ļoti saspringts pēdējais brauciens, kurā vienīgi Bakerūdam izdevās izvairīties no cīņas, kamēr Peters Solbergs tika diskvalificēts. Tas ļāva izcīnīt uzvaru braucienā, taču Q2 kopvērtējumā priekšā aizsteidzās Johans Kristofersons. Lēbs arī otrajā kvalifikācijā palika trešais.

Latvijas sportistiem otrajā kvalifikācijā bija jāstartē vienā braucienā. Jau startā Baumanis izvirzījās priekšā Nitišam, pēc pirmo līkumu sasaistes ieņemot 4. vietu. Nākamajos līkumos izdevās tikt garām arī Deivam Žanī, kamēr Jēkabpilietim Nitišam tas neizdevās. Tādā secībā arī braucēji finišēja. Kvalifikācijas kopvērtējumā Baumanis ieguva 7. vietu, kamēr Nitišam nācās samierināties ar desmito.

Pēc pirmās dienas līderis ar 90 punktiem ir Bakerūds, kuram ar 89 seko Timijs Hansens. Trešajā vietā esošajam Kristofersonam ir 88 punkti. Baumanis pēc pirmās Latvijas RX dienas ieņem dalītu 6./7. vietu (71 punkts), bet Nitišs ir 10. vietā (67 punkti).

Rīt pl. 8.30 gaidāma iesildīšanās sesija, pēc kuras pl. 9.30 sāksies 3. kvalifikācija. Tiem, kuri gatavojas ierasties uz izšķirošajiem notikumiem Biķernieku trasē, iesakām izlasīt ceļvedi! Tie, kuri dažādu apsvērumu dēļ nevar apmeklēt sacensības klātienē, arī rītdien piedāvāsim iespēju sekot līdzi trasē notiekošajam ekskluzīvā teksta tiešraidē.

WorldRX Supercar rezultāti pēc Q2

q2-rez-supercar_updated