Piedāvājam ekskluzīvu Alda Putniņa interviju ar šī gada WorldRX čempionāta kopvērtējuma līderi Matiasu Ekstremu.

Aldis Putniņš: Tev bija aizraujoša cīņa ar Peteru Solbergu otrajā kvalifikācijā un vēlāk viņš saņēma sodu. Kā tas izskatījās no Tavām pozīcijām?
Matiass Ekstrems: Viņam bija cīņa ar Timiju Hansenu un viņš no Joker apļa izbrauca nedaudz izsists no ritma. Es to izmantoju un 4. līkumā Peteru apdzinu, domāju, ka izdarīju to pietiekami korekti. Bet tad nākamajā līkumā viņš bremzēja ļoti vēlu un uztriecās manai mašīnai un tādēļ es izslīdēju barjerās līkumā ārmalā. Vēlāk viņam tika piešķirts sods. Mēs abi cīnāmies par čempiona titulu un ir līnijas, kuras nevar šķērsot.

AP: Tātad Tu pilnībā atbalsti tiesnešu lēmumu?
ME: Jā, jo mana apdzīšana arī bija agresīva, tomēr es tobrīd biju viņam blakus, kamēr viņš uztriecās man no aizmugures un tas vienmēr ir krietni bīstamāk.

AP: Tu esi lieliskā pozīcijā, lai salīdzinātu divus lielus čempionātus – DTM un Pasaules rallijkrosu. Kur ir lielākās atšķirības?
ME: Čempionāti ir ļoti atšķirīgi: rallijkrosa čempionāts ir ļoti jauns sports uz pasaules skatuves un tajā pagaidām nav iesaistīta tik liela nauda un līdz ar to arī politika. Savukārt DTM ir milzīgs bizness ar trim ‘premium’ klases ražotājiem, kur industrijai ir mizīga ietekme uz notiekošo. Esmu bijis priviliģēts – piedalos un esmu uzvarējis DTM čempionātā, tomēr esmu sajūsmā arī par iespēju startēt rallijkrosa čempionātā. Katram no šiem čempionātiem ir savs šarms.

AP: Tev nav īpaši liela pieredze uz grunts seguma, bet ļoti liela uz asfalta, kā tas ietekmē Tavu sniegumu rallijkrosā?
ME: Jā, grunts pieredze ir ļoti specifiska lieta un arī ļoti svarīga. Man tās nav un nemaz neslēpšu, ka uz grants man vēl daudz ir jāmācās, bet tajā pašā laikā arī uz asfalta man vēl ir jāmācās. Taču uz grunts es varu spert lielāko soli sava braukšanas stila pilnveidošanai – man vēl jāiemācās slidināties sāniski. Esmu vēl tālu no pilnības (smejas).

AP: Kāda ir Tava sliktākā pieredze sacīkšu karjerā?
ME: Sliktākā? Hmm. Patiesībā es visu savu karjeru esmu izbaudījis un man tas viss ir paticis.

AP: Šī ir Tava pirmā viesošanās Latvijā, cik es zinu. Kādi ir Tavi iespaidi?
ME: Jā es šeit pirmo reizi. Man ir ļoti pozitīvs pārsteigums par cilvēku mentalitāti šeit. Sākot no lidostas līdz viesnīcai, no faniem līdz organizatoriem – visi ir ļoti laipni un turklāt ar milzīgu kaisli uz motoru sportu. Tas man ļoti patīk. Turklāt man ir jāsaka tikai labi vārdi par organizatoriem, esmu sajūsmā par to, ko viņi šeit ir uzbūvējuši.