Izmantojām ekskluzīvu iespēju uz sarunu noķert bijušo DTM čempionu Timo Šeideru. Saruna notika pēc 3. kvalifikācijas kārtas, pēc kuras Šeiders ieņem 7. vietu.

Edgars Beļakovs: Kādas ir sajūtas esot tik augstā pozīcijā pēc pirmajām trīs kvalifikācijām?
Timo Šeiders: Tas ir nedaudz pārsteidzoši, bet tā ir lieliska sajūta būt tik stipriem, īpaši ņemot vērā, ka man bija tikai viena iespēja izmēģināt mašīnu [Barselonā], un būt kopā ar komandu, bet man ir jāsaka, ka tā ir ļoti laba sajūta gan man, gan komandas darbiniekiem. Lai gan aizvadītais ir tikai 3 kvalifikācijas, vēl pie tam pilnīgi atšķirīgos laikapstākļos, un man šorīt bija pirmā reize ar šo mašīnu lietū un šajā trasē, mēs ieguvām 10. vietu, man esot bez pieredzes. Šāds rezultāts dod pārliecību, un esmu ļoti apmierināts ar to. Ja izdosies 4. kvalifikācija, mums būs lieliska iespēja būt pusfinālā.

EB: Ko Tu vari pastāstīt par Biķernieku trasi?
TŠ: Jau pirms nedēļas nogales pētīju dažādus datus un video, un jāsaka, ka šī trase varētu derēt manam braukšanas stilam. Atmosfēra šeit ir lieliska, kas ir forši. Šeit apkārt ir daudz fani, kuri ne tikai atbalsta latviešu braucējus, bet arī pārējos. Trase kopumā ir diezgan sarežģīta. Kad es runāju ar citiem top braucējiem, kā Matiass un Kens Bloks, arī viņi man piekrita, ka trase ir pārbaudījums braucējiem. Šeit ir dažāda veida līkumi, un vairāki jauki tramplīni, tāpēc es domāju, ka latviešiem izdevies izveidot lielisku trasi. Šī trase ir nedaudz savādāka, kā man līdz šim zināmās rallijkrosa trases, bet man patīk būt šeit.
Foto: Timo Scheider
EB: Kas bija grūtākā lieta nomainot mašīnu no DTM uz WorldRX?
TŠ: Grūtākā lieta noteikti ir tā, ka man nav pieredzes gan braukšanas stilam. Nezinu ko sagaidīt, tāpēc tā noteikti ir viena no grūtākajām lietām. Dažreiz ir sajūta, ko vajadzētu mainīt regulējumos un tā, taču šī sajūta nav atbilstoša rallijkrosam. Bet kopumā pagaidām man izdodas apvienot abus braukšanas stilus un es kļūstu labāks ar katru braucienu. Šobrīd slapjā laikā tam vajag nedaudz vairāk laika, lai iegūtu pārliecību, bet man jāsaka, ka apļa laiki arī šorīt bija ļoti labi. Mēs mēģināsim uzlabot mašīnu un manu braukšanu, lai būtu vēl labāki.

EB: Kura mašīna Tev patīk labāk – Tava DTM Audi vai šejienes SEAT Ibiza?
TŠ: DTM ir mana dzīve jau 16 gadus, esmu pavadījis ļoti daudz laika un kilometru dažādās mašīnās īstās sacīkšu trasēs, un man jāsaka, ka rallijkross ir ļoti liels pārbaudījums. Es jūtu, ka mans sirds ritms pirms starta šeit palielinās krietni vairāk nekā pirms DTM sacīkstēm. Protams, tas ir arī tāpēc, ka šeit neesmu tik pieredzējis, bet šeit sacīkstē ir tik liela spriedze un cīņas. Kad braucēji pirms starta nostājās blakus viens otram un ir pēdējās sekundes pirms starta, tā ir lieliska sajūta. Man ļoti patīk RX mašīna, un izskatās, ka varēšu aizvadīt vēl vienu sacīksti šosezon.

EB: Ja nemaldos, šī ir tava pirmā reize Latvijā. Kādi ir pirmie iespaidi par mūsu valsti?
TŠ: Jā. Es ierados šeit trīs dienas iepriekš, un Latvija mani pārsteidza. Es negaidīju tādu attieksmi no cilvēkiem. Bija patīkami būt pilsētā, būt lielveikalā. Viss ir ļoti augstā līmenī, un tas ir ļoti jauki. Es vēlētos pavadīt vairāk laiku pilsētas centrā, bet kā jau visiem sacīkšu braucējiem, tu esi vai nu trasē vai viesnīcā. Bet cik nu ir bijusi iespēja, esmu izbaudījis šejieni, tāpēc, cerams, man būs iespēja atgriezties.