Oktobris vēl knapi sācies, bet F1 braucējiem svētdien tiks dots starts šī mēneša otrajam posmam Japānas GP izcīņai, kas arī šogad tiks aizvadīts Suzukas trasē, kas sacensību kalendārā, ar nelielu pauzi 2007. un 2008. gadā, atrodas jau kopš 1987. gada. Lai gan Džensons Batons atzinis, ka īpašas gatavošanās Japānai neesot, tomēr kupls skatītāju pulks noteikti atbalstīs viņa pārstāvēto “McLaren Honda” komandu, kas šobrīd ir vienīgā vienība ar saistību Japānā.

circuit-f1-17-japan

jap“Honda” gan lielus panākumus Japānā nav guvusi – pēc negaidītās Bergera uzvaras 1987. gadā, Airtonam Sennam izdevās izcīnīt savu pirmo titulu gadu vēlāk, bet skatītāju atmiņā visspožāk iesakņojušies nākamo gadu piedzīvojumi – 1989. gadā Sennas un Prosta sadursme lika francūzim izstāties, bet Senna šķērsoja finiša līniju pirmais, bet tika diskvalificēts, kas pielika punktu arī viņa cerībām uz titulu. Gadu vēlāk abi nesamierināmie sāncenši, nu jau atšķirīgās komandās, bija mainītās lomās – Prosta izstāšanās nozīmētu, ka par čempionu kļūst Senna. Brazīlietis parūpējās, lai tieši tā arī notiktu, nepiepūloties piebremzēt sacīkšu startā, pakļaujot gan savu, gan Prosta dzīvību riskam, tomēr sasniedzot savu mērķi un triumfējot kopvērtējumā.

Tā kā Japāna tradicionāli ir viens no pēdējiem čempionāta posmiem, tad tieši Suzukā pie titula ir tikuši arī tādi braucēji kā Šūmahers un Hakinens, kamēr arī bez titula pieredzēti tādi spoži brīži, kā Kimi Raikonena uzvara 2005. gadā, startējot no beigām, kā arī Kamui Kobajaši goda pjedestāls ar “Sauber” savu skatītāju priekšā. Diemžēl pirms diviem gadiem tieši Suzukā letālu avāriju piedzīvoja viens no spožākajiem motorsporta talantiem Žils Bjanki. Spēcīgs lietus tiek solīts arī šonedēļ. Cerēsim, ka organizatori būs mācījušies no kļūdām un darbības trases malā neradīs risku braucēju dzīvībai un veselībai.

Par galvenajiem favorītiem, kā jau pēdējā laikā ierasts, uzskatāmi “Mercedes” braucēji. Ja vien “Red Bull” negūs par vismaz 22 punktiem vairāk, Rosberga un Hamiltona pārstāvētā komanda jau šajā nedēļas nogalē nodrošinās uzvaru konstruktoru kausa izcīņā. Braucēju starpā gan gaidāmas karstas cīņas – vienādos apstākļos Hamiltons regulāri atradies soli priekšā, tomēr nedienas ar dzinējiem novedušas pie tā, ka kopvērtējumā Rosbergs ierājis 23 punktu handikapu, ko vēlēsies palielināt arī Japānā.

ct7mutzwaaq1-x6

ves_jp

Japānas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 4:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 8:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 6:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 9:00
Sacīkstes Svētdien pl. 8:00

Aizraujošas cīņas turpināsies arī peletona vidū un lejasgalā, tomēr cīņa par otro vietu arī pamazām tuvojas noslēgumam, jo “Ferrari” braucēji pēdējo septiņu posmu laikā izcīnījuši tikai vienu goda pjedestālu. Kā, tavuprāt, beigsies Japānas GP izcīņa?  Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus! Kvalifikācijas sākums sestdien pl. 9:00 pēc Latvijas laika, bet sacīkšu starts svētdien pl. 8:00.

9841_japan-selected-sets-per-driver-en